Autor Zpráva
taubda
Profil *
Zdravím, nedávno jsem se rozhodl spustit můj web i v jiných jazycích. Boužel řeším jeden problém - Chtěl bych to udělat přes jakousi "databázi". Tady mám dva obrázky jak bych si to představoval (,). Je možné něco takového udělat ? Děkuji za odpovědi.
ninja
Profil
Ano, možné to je. Chcete si to vytvořit sám, nebo poptáváte vytvoření na zakázku?

Případně konkrétně s čím si nevíte rady?
taubda
Profil *
No, chtěl jsem vědět zda je možné něco takového a jak to + - funguje a jak by to mělo asi tak vypadat...
Děkuji
marcus33cz
Profil
Jedna možnost je, že si uděláš tabulku (nebo tabulky) v databázi.

Jako sloupečky budeš mít jazyky, jako řádky jednotlivé kusy textu. Na stránkách pak budeš například místo "Ahoj, vítám tě..." nějakou konstantu, v které může být český i anglický text.

Některé systémy (CMS) mají jazykové verze uložené ne v databázi, ale v souboru - funkcionalita je stejná, princip jiný.

V obou případech si ty data/konstanty na začátku načteš a pak je normálně používáš namísto textu, který na tam byl "natvrdo".
Je samozřejmě vhodné někam si ty texty cachovat, aby se neprováděla SQL query nebo načítání souboru zbytečně při každé akci.
taubda
Profil *
Díky za radu, něco jsem pochpil, a zbytek jsem vygooglil. Všem děkuji za rady. Vyřešil jsem to způsobem přes zápis do tabulky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0