Autor Zpráva
drad007
Profil
chci si vytvořit úložiště mp3, s tím že vkládat mp3 by mohl každý po registraci, ale chci zabránit vkládání vlastní tvorby popřípadě vulgárních nebo jinak nevhodných mp3. Existuje nějaká stopa u mp3, která by nesla informaci o tom, že je originální a tím bylo umožněno nahrání oproti neoriginálu, který by to nestáhlo.
Darker
Profil
Ne spolehlivě. MP3 má spousta hlaviček s informacemi o souboru, ale ty jdou, stejně jako sám soubor změnit.
Lze ale očekávat, že "vlastní tvorbu" budou nahrávat primitivové, kteří takovéto úpravy nejsou schopni.
Na parsování MP3 existuje třída.
Krakatoa
Profil
Tu informaci jde kontrolovat tak akorát u CD stop (a pak k nim z hlavičkového serveru nahrávat potřebné info), ale u mp3 tam nic na kontrolu není, může tam být cokoliv. Jo a já umím tagy upravovat i v PHPčku, takže bych primitivy opravdu nepodceňoval. A na info o tázích je dobré toto: http://getid3.sourceforge.net/
Jen nechápu oč drad007 jde, jako o warez? Takže on bude nabádat k porušování zákona, když bude chtít, aby mu tam někdo nahrál originální mp3?

Moderátor Chamurappi: Odmazána jakási nesmyslná invektiva…
drad007
Profil
pro krakatoa, bohužel věc kterou řeším je mnohem složitější a psát o ní je těžké. Mám jistý podnikatelský záměr, který rozebírat nemohu. Šlo mi o to, že v americe si můžete založit na amazonu cloud drive vlastní úložiště mp3 a kdekoli po přihlášení přehrávat. A se zákonem je to také trochu jiné. Pokud se platí poplatky Ose a Integramu, tak už to také vypadá zcela jinak. OK omlouvám se za dotaz, je těžké něco vysvětlovat. Jen sem potřebovala zjistit jestli má mp3 nějakou stopu. Díky
Louka
Profil
Žádný mp3 tag na to není, jelikož formát mp3 je datový a editovatelný -> i kdyby byl, dal by se snadno dopsat i do neoriginálních souborů.

Všiml jsem si ale, že existují věci jako certifikáty, které např. umožní přehrání souboru jen X krát nebo po určitou dobu. Setkal jsem se tím na mobilech se symbianem, ale nevím, jak moc je to relevantní a použitelná informace. Spíš asi ne.

Pokud má někdo jiný zkušenost...?
Bubák
Profil
Louka:
Všiml jsem si ale, že existují věci jako certifikáty, které např. umožní přehrání souboru jen X krát nebo po určitou dobu.
DRM, digitální omezení práv. Jedním z důvodů, proč je MP3 tak populární a (ne)oblíbený je ten, že nemá možnost DRM "ochrany".

drad007:
Nedovedu si představit, jak by se dala rozpoznat třebas moje vlastní nahrávka, od RIPu z CD Jarka Nohavici a od originálu staženého z webu Jarka Nohavici.
Co třebas originály plné vulgarit, třebas v rapu a v lidových písničkách jsou poměrně běžné.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0