Autor Zpráva
Swyq
Profil *
Zdravim jsem začátečník zatím jsem dělal jen dvoje stránky v HTML,ale snažím se pořád učit, jenže jsem slíbil udělat kamarádovi stránky jednoduché podle vizitky a už dva měsíce se patlám v tom kde jsem udělal chybu a nevím dokonce jsem je už několikrát předělal,ale výsledek je stejný při různých rozlišeních se mi celé rozhodí http://www.zyzik.tym.cz/ podle toho co jsem četl o vyhledávačích jsem se rozhodl vyvarovat rámům a zkusit pro mne nové CCS styly. Bohužel musím zachovat layout stránek, což je pro mne výzva. Zde je styl:

body {
    background-color: rgb(153,204,153);
    color: white;
    margin: 0px;
    font-weight: 700;
    text-align: center;
    font-size: 30px;
    font-family: sans-serif;
}
a:link {
    color: black
}
a:visited {
    color: blue
}
a:active {
    color: red
}
.cerna {
    height: 65%;
    width: 100%;
    background-color: black;
}
.oranzova {
    height: 35px;
    width: 100%;
    background-color: rgb(253,123,19);
}
.jmeno {

    right: 27%;
    bottom: 1%;
    font-size: 20px;
    color: black;
}
.zelena {
    background-color: rgb(153,204,153);
    width: 100%;
    bottom: 60%;
}
.kontakty {

    left: 30px;
    bottom: 1%;
    font-size: 20px;
    color: black;
}
.sluzby {

    right: 25px;
    font-size: 20px;
}
.kurziva {
    font-style: italic;
    font-size: 18px;
}
.modrynadpis {
    font-family: fantasy;
    font-size: 21px;
    color: rgb(253,123,19);
}
.emailtel {
    color: rgb(72,73,147);
    
}

Děkuji za jakoukoliv radu a pomoc při odstranění či odhalení mé chyby

Moderátor Petr ZZZ: Titulek „Rozhození stránky prosím poraďte co dělám špatně“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Moderátor Petr ZZZ: Vkládej prosím kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ).
jenikkozak
Profil
Swyq:
Nevím moc, čeho chceš dosáhnout. Ale začal bych tím, že bych vyházel všechny deklarace výšek. Především u třídy cerna.
Není na jednoho psa milion pixelů (1308 × 1056) hodně? Na úvodní stránku bych použil menší fotografii.
Petr ZZZ
Profil
Kód jsem podrobně nezkoumal, ale o první řádek jsem jaksi klopýtl – vidím na něm pouze bílé znaky. Nevím, zda to něčemu vadí, ale na stránkách dělaných profesionály jsem se s tím dosud nesetkal.

Jinak bych doporučil nastudovat obtékání (pokud to ještě neumíš). Výbornou inspirací je taky Pixyho návod (nedoporučuji ale pokoušet se psát XHTML, které má oproti HTML jen nevýhody).
Swyq
Profil *
Díky juknu dnes na to a zkusím vyhodit ty deklarace víšek co to udělá a zmenšit ten obrázek. Obtékání jsem se snažil nastudovat první verze byla pomocí float a clear je ty zkušenosti mi chybí. Na to s tím řádkem jsem koukal a mám pocit, že mi to dělá ten script od IC.CZ .
No nevím asi na to nemám vlohy :÷)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0