Autor Zpráva
Cibulak
Profil *
Co vlastne znaena ta hlavicka textu?myslim toto:<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">

<html>
<head>
<title>Untitled</title>
</head>

<body>



</body>
</html>
1.to html je na psani textu pokud vim
2.to head znamena co?
3.to body znamena co?
4.tam nahore uplne to prvni mezi tema zobackama je co?
dekuji
mipo
Profil
Skús si najskôr prečítať celý seriál Jak psát web. Začni Jak si udělat stránky.
izsak
Profil
První příklad -- struktura HTML
http://www.jakpsatweb.cz/zaklady_html.htm#1p

Document Type Definition
http://www.jakpsatweb.cz/doctype.htm
Yuhů
Profil
Tomuto zápisu:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">

se obecně říká doctype. Dá se vynechat. Teoreticky funguje na to, abys klientovi (prohlížeči) řekl, v jaké verzi jazyka HTML píšeš. Prakticky funguje na to, abys zobrazovací mód prohlížeče přepnul do stavu, který ti vyhovuje.

www.jakpsatweb.cz/css/mody-prohlizecu.html
Cada
Profil
Cibulák:Nechci tě nějak urazit,ale na podobné nebo stejné otázky si se za A už ptal ty a za B hodně lidí před tebou.Nejdříve si přečti celý JPW a potom se terpve ptej a nebo v téhle dikuzi hledej.Kdyžtak se omlouvám jestli jsem tě urazil.Jinak je to http://www.jakpsatweb.cz/
Yuhů
Profil
Cada, tohle fórum je zamýšleno jako podpora pro Jak psát web. Že se někdo na něco ptá, to není problém. Navíc Cibulak jse velmi jasně zeptal na docela detailní věc. Rád to zodpovím klidně i několikrát (aspoň bude větší šance, že to později někdo najde).
Cada
Profil
Já proti němu nic nemám já jen říka ať se nejdříve koukne a pak see ptá.
Cibulak
Profil *
Tomuto zápisu:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">

se obecně říká doctype. Dá se vynechat. Teoreticky funguje na to, abys klientovi (prohlížeči) řekl, v jaké verzi jazyka HTML píšeš. Prakticky funguje na to, abys zobrazovací mód prohlížeče přepnul do stavu, který ti vyhovuje.

www.jakpsatweb.cz/css/mody-prohlizecu.html


Tomu já nerozumím.Ale Cada to myslí dobře.
Tomik
Profil
Příklad :
Dejme tomu, že máš dokemnt "dokument.txt" a máš program, který ti převede jakýkoli document (tj. z jakéhokoli jazyka) do angličtiny. A aby poznal v jakém jazyce je ten document napsaný musíš na začátek dát toho souboryü co bude ten program překládat
"<language=´czech´>" a překladač pak pozná, že to má přeložit z ČJ do AJ.

Stejně tak i HTML má více verzí (poslední je 4.1) a ten DOCTYPE prohlížeči udává jak má daný soubor přeložit (tedy zobrazit).

Snad je to k pochopení.
Cibulak
Profil *
Bohužel já jsem takový střevo že to nechápu.Ale to snad s obrázkama nemá nic společného nebo ano?
Tomik
Profil
Ano, s obrázka to nemá nic společného.
Anonymní
Profil *
Ahoj
bitbit
Profil
<html>
<head>
<title>Untitled</title>
</head>

<body>



</body>
</html>
1.to html je na psani textu pokud vim
2.to head znamena co?
3.to body znamena co?
4.tam nahore uplne to prvni mezi tema zobackama je co?
dekuji


ad 1. html je pouze parova znacka, ktera rika, ze zacina text obsahujci html ( je nepovinna, ale je lepsi ji tam psat)

ad 2. head je tzv hlavicka. Je to oblast, ktera prohlizeci rika veci, ktere (da se rict) uzivatel nepotrebuje a prohlizec je nezobrazi uzivateli (ktome title). Je to napr. znakova sada. link pro vkladani souboru s CSS, Javascriptem atd.

ad 3. body - do tohoto tagu se az zapisuje libovolny text, ktery ma prohlizec zobrazit.

ad 4. bylo to uz mnohokrat vysvetlovano, ale jeste jednou.

Doctype je neco co rika prohlizeci jak to ma zobrazovat.
Muzes tomu rikat maminka. Maminka ti rikala, kdyz si byl mali, jak se mas chovat, co nemas delat a co muzes delat. No a doctype rika prohlizeci jak se ma chovat on.

Je to velice zjednoduseno, ale pro predstavu to podle me staci. :)

PS: nedelam z tebe .....
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0