Autor Zpráva
Pixr
Profil *
Zdravím, chtěl bych se Vás zeptat, jak mám na webové stránce pozicování textu, laicky řečeno dát text kam chci.
Zkoušel jsem to přes ohraničení DIV a SPAN ale v každém prohlížeci to bylo jinak. Můžete mě pls poradit jak to mám udělat?
Petr Wudi
Position? Zeptej se přesněji a přesněji ti bude porazeno.
panther
Pixr:
pozicuje se vlastností position, ale pozicovat bych ti nedoporučoval - pozicování není pro začátečníka vůbec snadné, jedná-li se o layout.
Pixr
Profil *
panther:
A jakým jiným způsobem se dá dát text kam chci?
David1256
Tak kam chceš ho můžeš dát mnoha způsoby. Otázka spíš je, jaký z nich využít. Position je jedna varianta, ale je tu spousta dalších a jestli to má něco společného s layoutem, jak už naznačil panther, bylo by dobré přečíst si něco o plovoucím rozvržení stránky. Pokud máš problém s tím, že se ti to v každém prohlížeči zobrazuje jinak, dej sem odkaz na ukázku a rádi ti pomůžeme, takhle můžeme zatím jen hádat, kde by mohla být chyba.
Petr Wudi
Pixr:
Záleží kam ten text chceš.
Pixr
Profil *
Petr Wudi:
Ve škole jsme měli základy HTML a CSS (tagy, změny barev, zarovnání levo, pravo, střed) avšak nás nenaučili dát text na libovolné místo je je třeba "Důležité stránky: Weblog - Stažení celého webu - Diskuse - Změny" nad vyhledáváním webu Jak psát web. nebo text na této stránce klik, text v bílých rámečcích zde.
jenikkozak
Pixr:
Existuje kouzlo, kterému se říká zobrazení zdrojového kódu stránky. Když se do něj podíváš, uvidíš, jak jsou jednotlivé prvky tvořeny.
Např. jak se dá text do bílého rámečku? Vložíš jej do nějakého elementu (třeba odstavce), kterému nastavíš bílé pozadí. Tedy nedává se text do určitého rámečku, ale rámeček se vytvoří kolem určitého textu.
Jen malá rada pro začátek: Sice zjišťuješ, jak dosáhnout, aby element měl nějakou pozici, ale nehledej „pozicování“.
Bubák
Pro začátek koukni na jednoduchý layout (rozvržení) ttránky http://qu.wu.cz/webtest/jednoduche-schema-stranky.htm
Takže máš hlavičku, levý a pravý sloupec. tam už se obsah zobrazuje podle pořadí, jak jsou v kódu.

Cituji jenikkozaka:
Sice zjišťuješ, jak dosáhnout, aby element měl nějakou pozici, ale nehledej ‚pozicování‘.
Proč se v začátcích vyhýbat pozicování, i když vypadá zdánlivě jednoduše, probírá tohle diskusní vlákno:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=19&topic=118545

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: