Autor Zpráva
puzzle
Profil
K čemu složí XML na stránce? díky...
jenikkozak
Profil
K přenášení informací. Lidé, kteří jej používají, vědí, proč tak činí. Což je důvod, proč nerozumím tvé otázce. Respektive tomu, proč byla položena.
Petr ZZZ
Profil
Jednoduchá odpověď: K ničemu. Složité odpovědi třeba ve vláknu Jaké jsou výhody XHTML oproti HTML? nebo na Webylonu.

XML je značkovací jazyk, ve kterém není nějaká definovaná množina tagů jako třeba v HTML, ale můžeš si tagy i sám vymýšlet. Třeba: <beskydy>...</beskydy>. Otázka je, na co to bude, tedy zda to nějaký klient bude interpretovat. Existuje ovšem např. projekt sitemaps.org, který pracuje s XML a je podporován několika významnými subjekty, takže tagy, definované v rámci tohoto projektu, by měly být podporovány.

Něco mi ale říká, že odpovědí na tvou otázku je spíš první odstavec mého příspěvku.
panther
Profil
Petr ZZZ:
Jednoduchá odpověď: K ničemu.
jednoduchá, ale naprosto mimo mísu.

XML slouží k ukládání a následnému zpracovávání strukturovaných dat, která se nutně nemusí zobrazovat jak dokument v prohlížeči. HTML vs. XHTML s tím teď nemá téměř nic spoléčného, tam je jádro sporu či dohad jiné.
_es
Profil
panther, Petr ZZZ:
Bez upresnenia dotazu asi nebude dosť jasné, o čo sa vlastne puzzle zaujíma.
Petr ZZZ
Profil
panther:
jednoduchá, ale naprosto mimo mísu.

Jednak si nemyslím, že je tak docela mimo mísu, a jednak jsem ne bez důvodu zmínil i ty složité odpovědi. Jinak viz _es – dotaz je nejasný, nicméně myslím si, že až puzzle dodá živou ukázku, ukáže se, že se jeho dotaz týká spíš rozdílu mezi XHTML a HTML než otázky, co je XML.

Dodatek:
XML slouží k ukládání a následnému zpracovávání strukturovaných dat, která se nutně nemusí zobrazovat jak dokument v prohlížeči.
Když už jsme u té přesnosti: Jednak nepíšu "prohlížeč", ale "klient", za druhé nepíšu o zobrazování, ale o interpretaci, a do třetice bych řekl, že data, která se dříve nebo později někde nějak nezobrazí, jakoby neexistovala.


puzzle:
Nebyl by příklad konkrétní stránky, kvůli které se ptáš?
puzzle
Profil
Neptám se k vůli žádné stránce ale hodně se to tom mluví tak, mě zajímá co to je, jestli nějaký programovací jazyk, nebo co...
Ne neptám se na rozdíl HTML a XHTML ten znám ;-)
Medvídek
Profil
puzzle:
Hlavně slouží k serializaci dat (výměnu dat mezi aplikacemi), stejně tak jako JSON nebo YAML.
_es
Profil
puzzle:
mě zajímá co to je
To si lenivý si prečítať stránky nájdené vyhľadávačmi a z rôznych zdrojov informácií, napríklad http://cs.wikipedia.org/wiki/Xml?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0