Autor Zpráva
Jurasek
Profil
Ahoj přátelé,

našel jsem si animovaný favicon, dle návodu z něj "vygeneroval" i statický pro IE a Google a dal každý do jiné složky.

<link rel="shortcut icon" href="/PATH_TO_STATIC_FAVICON/favicon.ico" type="image/x-icon">
<link rel="icon" href="/PATH_TO_ANIMATED_FAVICON/favicon.ico" type="image/x-icon">

A tohle (dle instrukcí) jsem dal do "head". Ve Firefoxu fungují oba (po přehození cest, samozřejmě) ale v Googlu a Exploreru nic.
Já vím, že ten animovaný podporuje jen Firefox, ale proč mi nefunguje ten statický?
_es
Profil
Jurasek:
Já vím, že ten animovaný podporuje jen Firefox, ale proč mi nefunguje ten statický?
Ako má prehliadač vedieť, ktorý z tých dvoch má súborov má nakoniec použiť?
Jurasek
Profil
_es:
Myslel jsem, že podle toho shortcut rozlišení. Nicméně i když jsem tam nechal jen ten neanimovaný, pořád to fungovalo jen v tom Firefoxu...
pcmanik
Profil
Jurasek:
Skus toto zmazat - type="image/x-icon" Popripade to lomitko pred PATH... A stranku si dufam nezabudol refreshnut.
Jurasek
Profil
pcmanik:
Zkusil jsem obojí a nic :-(
pcmanik
Profil
Jurasek:
Mohol by si dat odkaz na ten web?
Este ma napada, mas ten favicon dobrych rozmerov? Neni to nejaky velky obrazok? A mas to v head dufam. Inak bez ukazky sa uz viac poradit neda.
Jurasek
Profil
pcmanik:
Díky moc za ochotu. Je to 16x16, v head. Je to z www.favicon.cc , právě jsem zkoušel i jiné, statické. Pořád vše funguje jen v té Mozzile. Budu vděčný za pomoc
pcmanik
Profil
Jurasek:
Myslel som odkaz na tvoj web, kde to mas pouzite.
gyoja
Profil
A co tak tu animovanou převézt do formátu GIF a i mimetype změnit na image/gif? Ve FF animace fungovat bude a ostatní prohlížeče nebudou laborovat nad dvěma favicon.ico. A staromilsky bych je hodil do rootu. Což s různými příponami půjde. Kdysi mi to tak bez problémů fungovalo. A pak jsem nějak došel k tomu, že animovaná favikona je docela k ničemu. To je druhá možnost, jak to vyřešit.
Jurasek
Profil
pcmanik:
Aha, promiň, to si budeš muset ještě tak 3 týdny počkat. Zatím stavím jen na mém počítači. Pracuju tvrdě, už to dávno mělo být hotové, mám skluz. A teď místo abych dodělával texty a fotky, tak trávim hodiny tím, že se snažim zprovoznit favicon......:-(((
Jurasek
Profil
gyoja:
No jo, jenže ja už zkusil tu animovanou vyhodit, nechal jsem jen tu normalní a v "rootu", a furt to bere jen ten FF. Proto tady pořád otravuju, a vůbec to nechápu. Dík za ochotu.
gyoja
Profil
Tak ji máš asi ve špatném formátu. Některé editory jen přejmenují BMP na ICO a pak to nejede. Někam ji zavěs, klidně se na ni mrknu.
PS: a tím rootem jsem myslel kořenový adresář.
Jurasek
Profil
gyoja:
Já to tady dát nijak neumím, ale kdybys byl ochotný se na to kouknout, tak na www.favicon.cc a tam kterýkoliv. Já mám otáčející se planetu. Pak tam v pravo je "edit", tam jsem dal bez animace, a dalo mi to jeden obrázek v .ico. Ale v tom asi problém nebude, protože ani jiné, bez animace mi taky v IE nejedou.
Díky moc.

P.S.: Já vim, tak jsem to taky myslel, jen - jak teď koukám - trochu blbě napsal
gyoja
Profil
Tak bude problém v tom, že IE nezobrazuje ikony z počítače, pouze ty ze serverů. Nevím jak IE9, ale starší verze to tak měly.
Jurasek
Profil
gyoja:
Aha, díky moc, to by se to vysvětlilo. Zkoušel jsem v IE 8 a 9. A co Google Chrome, asi to stejné tímpádem...? Jeste jednou diky, a když to pak nepojede online, vrátím se sem...

Díky vsem za odpovědi

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0