Autor Zpráva
Pavel Hošek
Profil
Zdravím.
Chci se začít učit psát web a do kompu jsem si stáhnul editor espresso, který zřejmě podporuje práci se scriptama. Na netu jsem vybíral různé poskytovatele freehostingu(na učení mi to stačí) ale zarazila mě taková věc, že třeba dotyčná služba nepodporuje práci se scriptama a php administraci,nebo jak to tam psali?
Znamená to,že na takovymhle hostingu budu moct spouštět jenom statický webovky psaný pouze v nějakym tom nezákladnějšim html kódu a nebo jsem to nějak špatně pochopil.

Začátečník děkuje.
xmark
Profil
Myslím že hostingů, kde by fungovalo jen html, moc není. Můžeš natrefit buď na php s tím, že ti tam přidávají reklamu, nebo na systémy, běžící na na jejich vlastních redakčních systémech. Tzn. needituješ přímo kód, ale jde o jakousi stavebnici. Tomu doporučuju obloukem se vyhnout.
laijk
Profil
Pavel Hošek:
Odkaz - tu si o tom môžeš zistiť viac, máš tam aj zoznam freehostingov a čo podporujú
ShiraNai7
Profil
Pavel Hošek:
Chci se začít učit psát web

Na učení se a testování doporučuji vlastní lokální server, např. XAMPP, který používám už dlouho. Nahrávat každý test po každé změně na hosting není moc efektivní.
Pavel Hošek
Profil
Děkuju moc za odpovědi ale k tomu lokálnímu serveru XAMPP. Koukal jsem a je to pod windows. Neexistuje jeho varianta pro maca? Zkusim vygooglit.
Pavel Hošek
Profil
Tak pro mac os x to existuje. Ještě jednou díky ShiraNai7 za nasměrování ale i ostatním.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0