Autor Zpráva
Jack06
Profil
Dobrá den, chci se zeptat, zprovoznil jsem si doctrine2 se Zendem. Nyní když si nastavím config-cli na připojení k databází a naštení ORM atd, tak to jede cajk. Vytvořím si modely ve složce, kterou jsem předal i doctrine, zatím cajk.
stoupím do konzole, spustím:

doctrine orm:schema-tool:create


Pohoda, databáze vytvořena podle modelů. Nicméně, když chci něco vložit do té databáze tak mi to hodí error. Mám jakousi složku proxies, ve které by si doctrine dle mě měla něco vytvřit aby mohla spolupracovat s gettrama a settrama, ale nic si nevytvoří.

Zkoušel jsem toto:

	    			$em = Zend_Registry::get('em');

					$person = new Application_Model_Person;
					$person->setFirstName('firstName');
					$person->setSurname('surname');
					$em->persist($person);

					$user = new Application_Model_User;
					$user->setEmail('email');
					$user->setPassword('password');
					$user->setIsBlocked(false);
					$user->setIsDeleted(false);
					$user->setPerson($person);
					$em->persist($user);
					$em->flush();


kde $em je entityManager, který by měl fungovat, když si to s jeho pomocí vytvořilo v DB tabulky. Díky za pomoc.
Jack06
Profil
Dobrá, tak jsem pokročil, našel jsemtoto:
doctrine orm:generate-proxies


Proxies vygenerované, nicméně to nemění nic na tom, že mi pořád nejde nic pomocí sctriptu výše uložit do databáze a já hledám odpověď proč? Díky za pomoc


ještě pro upřesnění:
Já jsem napsal modely: Application_Model_Person, Application_Model_User...
doctrine si vygenerovala modely: Application_Model_PersonProxy, Application_Model_UserProxy


A dále jsem zjistil, že to nemá žádnej problém až do řádky $em->flush(); když zkusím data z databáze vytáhnout tak to funguje.. na řádce $em->flush(); mi to pak hodí:
An error occurred
Application error
Jack06
Profil
Vyřešeno.
Byly vyžadovány všechny oběkty, které měly být do databáze uloženy "nullable = true"

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0