Autor Zpráva
Alena
Profil
Dokážem vytvoriť stránku v rámoch širokú napr. 800 px a vycentrovanú na sterd?

nie iframe
David1256
Profil
Samozřejmě zkus použít div centrovaný na střed. A to asi takto. Odkaz.
Jozin
Profil
Alena: V rámech to neuděláš, ale jak psal David1256, tak ano.
Trejpa
Profil
Alena:
Pokud máš na mysli, aby byl prostřední rám vystředěn v okně a měl šířku 800 px, tak to samozřejmě udělat lze. Stačí po stranách přidat dva rámy s poměrnou šířkou, které obsahují jen prázdnou stránku. Podívej se na můj příklad.
Jozin
Profil
Trejpa: Omlouvám se za možná blbost, ale jak zajistím šířku 800px ve středu obrazovky. Když mám počítače s různým rozlišením, tak ten rám buď bude na straně, nebo nebude střední 800px.
Trejpa
Profil
Jozin:
Je to v tom příkladě. Hvězdičky určují poměr zbytkového rozměru. Tedy to, co zbude po 800px prostředním díle, se podle počtu hvězdiček rovnoměrně rozdělí mezi zbývající rámy. Každý boční rám má jednu hvězdičku, takže se zbytek po stranách rozdělí na dvě poloviny. Dá se měnit i poměr šířek bočních rámů, třeba cols="5*,800,2*".

Rámy

<frameset cols="*,800,*">
  <frame src=nic.html>
  <frame src=obseh.html name=obsah> <!-- nebo další frameset na dělení výšky -->
  <frame src=nic.html>
</frameset>
Jozin
Profil
Děkuji za vysvětlení a omlouvám se za ten post, potom mě to napadlo :)
Alena
Profil
David1256
myslel si to dobre, ale ty centruješ v tele - <body> vycentrovanie </body>

a popis rámov je ešte pred telom - tvoja rada platí pre kaskadový štýl

alebo sa mýlim?
Trejpa
Profil
Alena:
a popis rámov je ešte pred telom
Ne. Element HTML může obsahovat element jeden HEAD a jeden element BODY, nebo FRAMESET. Kde je FRAMESET, tam už BODY nebude (může být jen jako obsah zanořeného elementu NOFRAMES).

tvoja rada platí pre kaskadový štýl
Ano. Marginem se centrují bloky vůči nadřazeným v rámci jedné stránky (obsah jednoho rámu).
Alena
Profil
Trejpa:
Ďakujem velmi pekne funguje to.

Skúsim hodiť na web a otestovať v prehliadačoch - doma mi to ide

Ešte raz ďakujem

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0