Autor Zpráva
Gecko
Profil *
Zdravím,
řeším teď jednu docela delikátní otázku - udělám si div - pozadí má např. #414141, pak vedle toho hodím obrázek 400x400px který má stejné pozadí (#414141) ale ve Firefoxu a IE je vidět relativně velký kontrastní rozdíl, v Opeře už ne. V Photoshopu, kde jsem dělal obrázek (zkusmo) mám nastaveno RGP.

Nevíte jak z toho ven? FF i IE by mělo vykreslovat v RGB ne?
Batrachus
Profil
Hoď sem živou ukázku
colorshock
Profil
"mám nastaveno RGP" Red, Green, Purple?

Jinak může se to lišit i tím zda-li je obrázek uložený v jpg či png.. Mě to taky u pozadí dělalo v případě když jsem měl jpg, a když jsem to uložil jako png, tak bylo vše v pohodě. Ale v případě jedné barvy by to mělo být vše stejné, no jak řika Batrachus, hod sem ukazku...
LudekBrno
Profil
Gecko:
Možná je to blbost, ale nemáš v Photoshopu nastavený jiný pracovní barevný prostor, než sRGB?
pcmanik
Profil
LudekBrno:
Praveze je to dobra otazka, a vacsinou prave toto sposobuje problemy.

colorshock:
Rozdiel nemozes vydiet, resp. nie taky velky, ale jedine v kvalite, ze by boli vo farbach az take extremne rozdiely, to sa mi nechce verit.
Jan Tvrdík
Profil
Mám dojem, že to, co způsobuje ten rozdíl (skutečně i velmi výrazný), se nazývá „barevný profil“. Je to jakási meta informace v obrázcích, s kterou různé prohlížeče jinak pracují (některé to podporují a jiné ne?). Jistotou, jak to sjednotit, je uložit ten obrázek znova v editoru, které tyto meta informace zahazuje (třeba malování), ale lze to určitě řešit i správným nastavením Photoshopu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0