« 1 2 »
Autor Zpráva
adam
Profil
Prajem Vám pekný alebo teda závislím ľudom aj pekný večer. :o)))

Týmto by som chcel poprosiť niekoho, hocikoho z Vás kto sa vyzná v PHP, HTML a Mysql o velikánsku pomoc.
Tento rok končim na vysokej škole a naše vednie si zmyslelo že by chcelo webovu konferenciu a ja som dostal za úlohu ju naprogramovať.
Viete mi niekto pomôct??? Viest ma akoby za ruku pri každom kroku do konca mojej diplomovky???
Je mi ľúto že to musím pisať ale ja som v koncoch.
Jedna sa o konferenciu kde by sa mohol človek prihlásiť a reagovať na články alebo sám napísať nejaký. Niečo ako je táto stránka.
Vopred Vam dakujem ak ste ochotny možete ma skontaktovaťaj na MSN messenger:

adis_benji@msn.com
Dakujem
Martin
Profil
Když upřesníš zadání, co všechno to má umět, určitě Ti tady někdo pomůže. Do kdy to má být hotové?
adam
Profil
Moja diplomovka sa má odovzdávať na budúci rok v máji no dnes (29.09.2005) som bol prvý krát na konzultáciach a pani Ing. si zmyslela že by zo chcela otestovať na svojej prednáške 17.10.2005. Že len základnú verziu potom sa to bude doplnať. Malo by to do toho dátumu robiť nasledovné:

- účasník sa zaregistruje
- účasník može povedať svoj názor na diskusie alebo pridá svoje téma diskusie.

nejak takto. Dakujem
adam
Profil
možete mi povedat jak mainštalovať mysql??? alebo mi stačí nainštalovať PHP Home editoin 2????
A zadaľšie načo slúži spustený súbor mysqld????? už som si vlastne nainšaloval PHP HE2 ale nemožem sa prihlásiť ako root.
Dakujem
adam
Profil
Jak si to tu všetko čítam všetky tie vaše príspevky, vidím že mám čo robiť. Je vás tu srtašne veľa čo sa vyznáte.
Chcel by som poprosiť členov "krteczek" a "peta" či by sa mi nemohly trocha povenovať ked vydím že sa tak často zapájaju do diskusií a radia ale tak isto aj vy ostatný čo tu píšete ste dobrý. Budem len rád ked sa mi poozývaťe a poradíte.
Zadalšie, stiahol som si program 1st Page 2000, ktorý ste niekomu odporúčaliviac ako pracovať vo Front Page, no je to tiež pre mňa novinka, ako s ním pracovať???
Petra
Profil
adam: Nebylo by tisíckrát jednodušší vybrat si na diplomku jiné téma, kterému alespoň trochu rozumíš? Přijde mi, že diplomka je tak nějak vyvrcholením všeho, co ses ve škole a při škole naučil a diplomkou se staneš na dané téma skorože expertem. To ale podle mne nejde, když v tuhle chvíli o tématu nevíš vůbec nic.
habendorf
Profil
adam: 1st Page není wysiwyg editor, musíš psát kód ručně. To je fajn, ale odpovědět na ako s ním pracovať??? dost dobře nejde. Víc bych ti ale doporučil PSPad, je lepší.
Jinak taky budeš pro ladění potřebovat webový server (apache), už ti běží? Jestli ne, doporučuji nainstalovat WAMP5 - je to už nakonfigurovaný balík apache + php + mysql.
Fred
Profil
adam
To mi chceš říct, že se na vejšce něco dejme tomu 4 roky něco učíš a pak dostaneš za úkol diplomku z úplně něčeho jinýho? Není to trochu přitažené za vlasy?
adam
Profil
nie,nie mám základy v pascale, mali sme aj Delphi a Assembler (Asembller) no na programovanie sa musíš tak nejak narodit. Toto (PHP ,HTML) som si vybral sám, nechel som šprtať do signálových procesorov a pod.
Petra nie je mi to zas až tak cudzie, len ten sintax a čo k čomu je na začiatkoch (spustenie serveru, databáz) vždy ťažšie. Čítam si už 2 mesiach rôzne knihy a nedávno som našiel túto stránku (ktorá je dosť dobrá) len začínam mať z toho veľkú hlavu. Programovanie ako také by som aj zvládol,však chodím na dotyčnú VS, no jak správne nainštalovať mysql a server apache?????? a čo s tým??
Fred mame programovanie každý semester, aj web stranky sme mali cez Front Page no myslím že je torocha odlišné robiť stranky pomocou PHP bo HTML a dokonca aby boli dynamicke ( s databázou mysql).
Skúsiťe ma nakopnuť, please???
adam
Profil
habendorf viem že potrebujem nainštalovať server apache no ešte som to neskúšal. Vravíš že stačí balík WAMP5??? možeš mi napísať adresu kde si ho možem sťiahnuť???
a mohli by ste my vysvetlit čo je to wysiwyg??? diki ti.
habendorf
Profil
http://www.wampserver.com/en/index.php
(není tak těžký zadat do googla wamp5)

What You See Is What You Get - co vidíš, to dostaneš (třeba ten Front Page)
adam
Profil
habendorf

mal by som sa asi najskor niekde zaregistrovať a až potom inštalovať server či nie??? 4i pri tej inštalácii ktorá je poísana - http://www.philbrodeur.com/tutorials/server2/ si možem do Network Domain a Server Name napísať čo chcem?,, asi nie. teda isto.
habendorf
Profil
Moc nevím o čem mluvíš. Pro stažení wampu se registrovat nikde nemusíš. Pro instalaci taky ne.
adam
Profil
nemožeš ma skontaktovať cez messenger???? adis_benji@msn.com

stahujem si akurat ten balik WAMP5 čo si mi odporučil.
habendorf
Profil
Nemůžu. Klidně se ptej tady.
adam
Profil
už to mám teda nainšalované. de mám začať???
som ako root či localhost??? ked prejdem na kolonku mysql vysunie sa lišta v ktorej je Install Service-je treba tam teda ešte niečo doinštalovať???? ked spustím konzolu píta si heslo. kde ho zistím???
ten odkaz na PHPMyAdmin je nahrada píkazového riadku (konzoly)????

dik
Petra
Profil
http://www.wampserver.com/en/index.php tam bude určitě i to :-)
habendorf
Profil
Všechno by mělo běžet. Zkus http://localhost
adam
Profil
Načo je vlastne ten server apache??? ved web stránku si možem nahrať na free web hosting či???
Petra už to mám nainštalované. Dakujem. len čo dalej?
habendorf
Profil
ved web stránku si možem nahrať na free web hosting či???

Můžeš. A s každou změnou znovu uploadovat. Není lepší ladit bez připojení rovnou na localhostu?
To bys ostatně nepotřeboval ani php a databázi.
Petra
Profil
adam: Vím, ale na té stránce je FAQ a archiv fóra pravděpodobně se stejnými problémy, jaké řešíš ty.

Stránku si sice můžeš nahrát na web hosting, apache ale musíš mít, abysis to mohl testovat na lokále a to jednak proto, abys nemusel při každé změně uploadovat soubory na server a jednak proto, abys server neshodil, až se ti to zacyklí.
adam
Profil
habendorf: na tu stranku sa nalogujem. no čo dalej.
to ako možem priamo tam vytvarať soje databazy cez Tools-PHPmyadmin??????
a to je moja stranka???
Cirdan
Profil *
ASi trochu OT.. ale.... len ten sintax a čo ... kasli na vysku a na diplomku........ vrat sa na ZS.... :-)
Anonymní
Profil *
cirdan : dik za korekciu, este tak poradit na to co som sa pytal. co ti na to?
Lukáš M
Profil
phpmyadmin slouží k tvorbě a správě databází. stránky a rozhraní ale stejně musíš ošetřit v php, protože asi nepustíš každého uživatele do administračního nástroje :) ten slouží pouze k návrhu struktury a ladění.

svoje stránky najdeš tam, kam si je umístíš. na disku je nejspíš ve složce toho programu, co sis stáhl a nainstaloval. někde tam bude složka www nebo tak něco. tam si můžeš vytvořit libovolné složky a soubory které se pak budou zobrazovat v prohlížeči pod adresou localhost - příklad:

c:\program files\nějakýprogramcosisstáhl\www\tvujadresar\tvujsoubor.php = http://localhost/tvujadresar/tvujsoubor.php
Lukáš M
Profil
btw neber si to špatně, ale opravdu myslíš, že tohle je cesta, jak to za 2 týdny uchodit? ono, ne že by to nešlo za 2 dny, ale tímhle stylem? o českém (nevím, jak sk) školství si nědělám iluze. podle toho, jak já řeším (resp. neřeším nebo si nechám si řešit) seminárky z předmětů, které mě neinteresují, věřím, že projde všechno, ale diplomka a navíc s tím, že nevíš, co je to localhost a phpmyadmin a hodláš se to učit? to už je vážně lepší "outsourcing" a někomu to "za pár piv" zadat... ;)

ps: omlouvám se moderátorům, snad to nebudete brát jako příspěvek s komerčním podtextem! ;)
krteczek
Profil
Lukáš M: no nevím, asi jsem z jiného světa, ale v každém případě o tom bude muset něco vědět, takže ji bude muset udělat sám (ikdyž s pomocí druhých). Dost špatně se popisuje projekt, který neznáš, a vysvětluje se ještě hůř co dělá ten který kousek kodu... To mám kolikrát problém i já u svých projektů, stačí jak je člověk na pár týdnů odsune do pozadí a věnuje se mněčemu jinému...
No a každý nějak začínal s webdesingem, někdo začíná diplomkou... :-D

adam: Tvá důvěra v mé schopnosti a znalosti mne těší, ale až tak dobrý asi nejsem. Samozřejmě pokud budu vědět tak poradím... q8o)
PS: Ono to asi vypadalo jako nejjednodužší řešení, ale není to pravda. Takže vítej do reality.
Jo a ujasni si co to má umět, a jak se to má chovat, a od toho potom začni.

krteczek
Jakub
Profil
<OT>
Můžu se zeptat, co je to za VŠ a obor?
</OT>
Lukáš M
Profil
krteczek - souhlasím, bylo to trochu mimo. diplomka je přece jenom "hustší", že se mj. musí obhajovat :) to mě čeká až za pár let (snad), takže mi to v tu chvíli nedošlo. přesto jsem spoustu seminárek odevzdával tím stylem, že mi někdo spáchal něco v autocadu (to vážně není moje hobby) a já to podepsal, vypálil a vytiskl, a pak zaplatil protislužbou v html, php, delphi nebo tak něčem. :) na druhou stranu spousta mých bývalých spolužáků (v některých oborech snad včetně mě) převyšovala znalosti profesorů, proto jsem psal, že iluze si nedělám, ale nějak jsme sklouzli od tématu.
adam
Profil
Som rád že ste sa ozvali :o))
Tak už viem čo je to localhost a tak aj phpmyadmin :o)) Lukáš VELKE DAKUJEM za tu cestu na www :o))
Čo sa týka toho "outsourcing" bude to moja posledná šanca ale radšej sa to chcem naučiť sám (však nie som ...) aj v tom prípade že tu budem v očiach niektorých ludí za ******. A k tej šokle a mojmu zameraniu na nej..... dosť že tu robím hambu sám sebe tak radšej nechám nazov mojej školy na pokoji.. :o)))
Do tých 2 týždnoch by to malo fungovať ako táto diskusia... stačí na vysvetlenie??? (pre tých ktorý sú ochotný mi pomocť ).
Tiež nechávam robiť niektoré veci spolužiakom (ako každý) ale stále si myslím že je to najľahšia zadaná diplomovka :o)))
Vravím: mal som Pascal, Asembller, Delphi (procedury private nam bolo vysvetlovane na ženských prirodzeniach a public tak isto, tak zrejme preto som tak kde som) a tento rok ideme na C++........ nebude to až tak zlé, len každý kto príde do kontaku s novým softwarom nevie kde kliknuť.
Vztvoril som si už svoju databázu a tabuľku v nej.... trebalo by to nekjak prepojiť s druhou a potom ževraj tú tabuľku (súbor) "udaje" (nazov tabuľky) importovať do mysql. je to tak???? jak to možem spraviť??? spojiť tabulky a imprtovať ich????

DIKI "Lukáš M" a "krteczek"
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0