Autor Zpráva
anonym45
Profil *
Ahoj, mám existencionální problém, rád bych aby mě někdo, kdo má trochu času vysvětlil, jak funguje přidávání textů na web...

* kam se ukládají texty? (zvláštní soubor txt?, databaze asi ne)
* když se naformátuje většina textu, ne jen nadpisy, tak se to asi uloží jak webová stránka a tu lze pak editovat v RS?
* je složitý přes php editovat zdrojový soubory?

snad zhruba chápete na co narážím, díky za pár slov
Joker
Profil
anonym45:
mám existencionální problém
Nadužívání cizích termitů?

kam se ukládají texty? (zvláštní soubor txt?, databaze asi ne)
Do databáze, ta je k tomu určená. Případně do souboru.

když se naformátuje většina textu, ne jen nadpisy, tak se to asi uloží jak webová stránka a tu lze pak editovat v RS?
Obvykle se všechno dělá uvnitř RS.

je složitý přes php editovat zdrojový soubory?
Jak pro koho.
candiess
Profil
anonym45:
* kam se ukládají texty? (zvláštní soubor txt?, databaze asi ne)
Pokud zvolíš soubor, pak bude asi nejlepší pojmenování souboru jeho čas vytvoření (v sekundách pomocí funkce time()) a jeden hlavní soubor, do kterého se budou zapisovat názvy všech vytvořených souborů, zdá se mi to hodně pracné, zvolil bych způsob databáze

Databáze jsou přece jen k tomu určené, jak už zmínil Joker a je to i elegantnější :))

když se naformátuje většina textu, ne jen nadpisy, tak se to asi uloží jak webová stránka a tu lze pak editovat v RS?
Pokud tím RS myslíš redakční systém, tak pak se to neukládá jako webová stránka, ale většina RS jede přes databázi a tam se to ukládá s těma Entitama a pak se to tak i vypisuje

je složitý přes php editovat zdrojový soubory?
složité to ani moc není, důležitá je znalost PHP a přec jen preferuji HANDMAKE, nikoliv žádné php nástroje pro změnu zdrojového kódu

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0