Autor Zpráva
Rbn_R
Profil
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na nějaké hlavní rozdíly mezi XHTML Transitional a XHTML Strict. Při hledání jsem objevil v podstatě to, že strict je přísnější a neumožnuje nějaké tagy a že Strict neumožňuje formátování vzhledu v body.

Hlavně mě zajímá jestli někdo má nějaký argument proč použít XHTML Transitional na úkor Strict.

Předem děkuji za názory.
Medvídek
Profil
Jaké jsou výhody XHTML oproti HTML?
Výhody XHTML oproti HTML
Jak se liší XHTML od HTML? Co je lepší na kódování?
Moderátor Chamurappi: Vyhodil jsem odkazy vedoucí na záložní kopie částí toho nejdelšího vlákna.
panther
Profil
Rbn_R:
neumožnuje nějaké tagy
co znamená „neumožňuje“? Nefungují? Fungují.

Hlavně mě zajímá jestli někdo má nějaký argument proč použít XHTML Transitional na úkor Strict.
spíš se ptej, proč si hrát na XHTML, když píšeš v HTML. Projdi si odkázaná témata, případně se koukni, jak prohlížeče berou ten tvůj „XHTML“ kód. Jako obyčejné HTML. Lomítka ignorují, nepovinné počáteční i koncové značky si domyslí.
Rbn_R
Profil
Ale já nepotřebuju vědět rozdíly mezi HTML a XHTML. Potřebuju nějaký důvod pro použití XHTML Transitional na úkor Strict.


panther:

XHTML 1.0 Strict
čistě strukturální značkování, neobsahuje žádné značky spojené s formátováním vzhledu
XHTML 1.0 Transitional
povoluje atributy pro formátování textu a odkazů v elementu body a některé další atributy

tohle jsem našel na netu
Medvídek
Profil
Rbn_R:
Potřebuju nějaký důvod pro použití XHTML Transitional na úkor Strict
Ve striktní verzi nejsou obsaženy zavržené elementy a atributy. Takže pokud nějaký z těch elemtů potřebuješ, tak použij Transitional.
http://www.w3.org/TR/html4/index/elements.html http://www.w3.org/TR/html4/index/attributes.html
Chamurappi
Profil
Reaguji na Rbna_R:
Potřebuju nějaký důvod pro použití XHTML Transitional na úkor Strict.
Proč potřebuješ zdůvodňovat tímto směrem? Strict DTD zařídí, že validátorem projde méně věcí. Nic víc. Jaký máš důvod pro použití Strictu?
Jaký máš vůbec důvod deklarovat nějakou verzi? Formát DTD je přežitek, žádný reálně používaný prohlížeč se nikdy nepřizpůsoboval deklarované verzi, je to jen obyčejné blbnutí s validátory.

čistě strukturální značkování, neobsahuje žádné značky spojené s formátováním vzhledu
To není pravda. Elementy <b>, <i>, <tt>, <big>, <small>, <sup>, <sub> jsou určené jen k formátování vzhledu a ve Strict DTD jsou.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0