Autor Zpráva
david78
Profil
dobrý deň
chcel by som sa opýtať, či je možné nejak nastaviť link pre externý css súbor len pre IE alebo je treba používať hacky, alebo je nejaká iná možnosť
Taurus
Profil
Ano je. Téma propírané milionkrát.
Jiná možnost je psát šikovně bez potřeby optimalizace.
Ernie
Profil
Lze to pomocí podmíněných komentářů, i když to není (jak píše i Taurus) nejšťastnějším řešením.
panther
Profil
david78:
alebo je nejaká iná možnosť
naučit se kódovat :-)

Chceš-li s něčím poradit, dodej odkaz na web. Samostatné styly pro IE nebudou potřeba.
Miloš
Profil
Vysloveně speciální stylopis pro IE jistě není potřeba. Přesto se – pro starší verze – občas šikne připsat jedno dvě tři pravidla a na to jsou podmíněné komentáře, ať už Asterix nebo Obelix.
Jde taky o to, jestli stránka náhodou neběží v quirku.

Ale jak píše panther, chtělo by to odkaz na živou ukázku.
Bubák
Profil
Bezpečné CSS hacky pro IE upoutávka na článek
Safe CSS Hacks
To, co je v Milošem odkázaném článku pojmenováno jako Obelix a popsány jen výhody, je v článku pojmenováno jako "conditional classnames" a v článku jsou zmíněny jak výhody, tak i nevýhody, třebas specifičtější selektor.
david78
Profil
Miloš:
ďakujem za link, (aj bubakovi)
už prvá veta je:" Ani ten nejlepší kodér se bez nich neobejde."
dá sa teda povedať, že skúsení kódéri sa v názore na túto tému nezhodujú ? (ad. panther)
niektoré veci v css IE proste ignoruje(nie?), takže naučiť sa poriadne kódovať znamená dosiahnuť výsledok aj iným spôsobom?
panther
Profil
david78:
některá IE některá vlastnosti neznají. Dají se doučit různými .htc náhražkami.

Pak jsou vlastnosti, které např. IE6 nezná, ale dají se nahradit. min/max-width/height za JS expression, případně height pro stanovení minimální výšky v IE6.

Pak jsou vlastnosti, které prohlížeče neznají, ale dají se vyřešit úplně jinak. Typicky třeba nově kulaté rohy: některé prohlížeče podporují border-radius, jiné ne. A stojíš a křižovatce, zda:
- budeš zbylé prohlížeče ignorovat
- budeš pro zbylé prohlížeče scriptovat a toto chování „doučovat“
- použiješ jiné řešení fungující všude, v tomto případě obrázkové kulaté rohy

Ta moje větička měla spíše znít: „Samostatné styly pro IE nebudou pravděpodobně potřeba“.


Můžu se zeptat, co konkrétně potřebuje ohackovat? Napsal jsem to záměrně, protože spousta hacků, úprav pro jednotlivé prohlížeče vzniká spíše z neznalosti či lenosti. Pro začátečníka je snažší hackem chybu skrýt, než ji najít a opravit.
david78
Profil
panther:
Pro začátečníka je snažší hackem chybu skrýt, než ji najít a opravit.
ano, práve preto som sa na túto tému pýtal, lebo to ma zaujíma, ako to robiť správne
nebolo to o ničom konkrétnom, to by som skorej googlil daný problém
čo sa týka tých troch možností, tak nalbližšia mi je tá tretia: - použiješ jiné řešení fungující všude
ale vybaviť to tak, že v nejakom prehliadači by mala stránka(jej niektoré prvky) trocha odlišný , alternatívny, pritom prijatelný výzor(chovanie)
použitím iného css mi prišlo ako riešenie

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0