Autor Zpráva
Stroper
Profil *
Chtěl bych si vytvořit takové ty obrázky, kde v dolní části je poloprůhledný pruh a a zde napsán text, většinou jako popis/název obrázku. Když se o něco takového pokouším, tak, že si každý ten obrázek obalím do divu a do každého toho divu vložím další s poloprůhledným pozadím, textem a marginem, tak aby div pasoval na spodek obrázku, tak se mi margin ale počítá od konce obrázku, prostě se mi nedaří ten poloprůhledný div dostat "přes" obrázek... Jistě, šlo by, že bych nastavil ten obrázek jako pozadí, ale ptám se, jestli neexistuje i jiné řešení? Kromě udělání si to v grafickém editoru přímo do obrázku...
panther
Profil
Stroper:
možností je více, záleží na okolním kódu, které řešení bude nejlepší.

Stránku jsi nám k dispozici nedal, tak třeba pozicování.
Stroper
Profil *
Takto vypadá okolní kód :
  
  <div id="galerie">
<div class="box"><div class="infobox">Popis obrázku</div><a href="stranka.html"><img src="obrazek.jpg" width="280" height="140"></a>
    </div>


Relativní pozicování by na to bylo ideální, kdyby ovšem nenechávalo průhlednou mezeru na původním místě divu...
panther
Profil
Stroper:
Relativní pozicování by na to bylo ideální
myslel jsem spíše absolutní.
Stroper
Profil *
To ano, jenze absolutni musim kazdemu divu stylovat zvlast. Zatimco u relativniho nastavim tride, ze se posune o tolik a tolik a je to. Jenze na puvodni pozici toho divu zustava prazdne misto.
panther
Profil
Stroper:
psal jsi u spodního okraje obrázku, pokud se nepletu.

Ale pořád jen spekulujeme. Jestli chceš konkrétní radu, dodej odkaz na stránku.
Bubák
Profil
Stroper:
Pokud obrázek i DIV s textem bude mít stále tytéž rozměry, vlastně jen výšku, půjde to celkem jednoduše. Pokud se bude výška obrázků a DIVů různá, bude to obtížnější a zatím mě nenapadá, jak na to, ale řešitelné to bude, protože jsem takový popis obrázků už viděl.

Dej odkaz na stránku, kde budou obrázky a popisy zatím třebas pod obrázky, ať víme, o co konkrétně jde.
Stroper
Profil *
Už jsem to vyřešil, obrázky budou mít stejnou výšku, takže jsem nastavil divu ve kterým je obrázek position relative, abych pak tomu divu s popisem mohl nastavit position absolute a top o tolik px, aby to sedělo na spodek obrázků. Problém je, že ted nevím jak tyto divy dát vedle sebe, když je i v kódu napíšu vedle sebe, stejně se zobrazí pod sebou.
pcmanik
Profil
Stroper:
Skus float

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0