Autor Zpráva
Amid
Profil *
Ahoj, narazil jsem na problém. Stránku chci vycentrovat na střed, zadávám tedy v CSS:
width: 850px; margin-left: auto; margin-right: auto
, avšak, když to chci pomocí absolutního pozicování posunout dolů (position: absolute; top: 100px), tak mi to celý oddíl hodí nalevo, jakoby tam vůbec nebylo zadané
margin-left: auto; margin-right: auto
. Můžete mi prosím poradit co s tím? Děkuji.
pavuk
Profil
Tímhle způsobem absolutně na střed nenapozicuješ, 1) protože ti schází levá souřadnice a 2) i když jí spočítáš a zadáš na středu to ale bude pouze na tvým monitoru ve tvým rozlišení
Medvídek
Profil
pavuk:
2) i když jí spočítáš a zadáš na středu to ale bude pouze na tvým monitoru ve tvým rozlišení
Není pravda, stačí zadat
 left:50%;margin-left:-425px;
(1/2 velikosti obsahu stránky)
pavuk
Profil
Medvídek:
Tak dalece jsem to nechtěl pitvat, ostatně až teď jsem si všiml že nejde o vycentrování, ale jenom posunutí celýho oddílu o 100px dolů.
Amid:
Použij místo pozicování margin-top
medvídek
Profil *
staci margin: 100px auto 0 auto;
Amid
Profil *
Díky za rady. Vyřešil sem to tak, že jsem nastavil margin-left: 16%, není to úplně na středu, to však lidské oko těžko pozná. Pořád mi ale vrtá hlavou, proč nemůžu nastavit margin-left: auto; margin-right: auto při absolutním pozicování, když oddíl posouvám pouze vertikálně.
panther
Profil
Amid:
Vyřešil sem to tak, že jsem nastavil margin-left: 16%,
na tvém monitoru to oko nepozná, na jiném ano. Zkus si zmenšit okno prohlížeče.

Absolutní pozice je absolutní vůči prvnímu nadřazenému bloku, jež je také pozicován. Pokud takový element neexistuje, je to body. Pozicováním vyjmeš element z toku dokumentu, se šířkou nadřazeného bloku nemá nic společného, proto se do jeho šířky ani nevycentruje. Nezná ji.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0