Autor Zpráva
mastermind
Profil
zdravim
takze v prvom rade chcem povedat ze som v JS uplny beginner takze nebudte prekvapkany ak sa spytam blbost :).
takze:
mam jednu stranku na ktorej je form. do toho formulara dam nejake linky a JS ktory na site bezi by mal urobit asi tolko ze by mal otvorit okna s adredou megaupload.com/premium a zaroven by mal nejakym sposobom kazdemu oknu odoslat jednu linku z formulara.

takze asi takto. do formulara zadam prd.sk/prd.txt a prd.sk/prd2.txt a JS by mal otvorit 2 okna s adresou megaupload.com/premium. druhy JS bude bezat ako user script vo FF a spusti sa automaticky pri otvoreni okna megaupload.com/premium. tento user script by mal "ziskat" hodnotu odoslanu prvym skriptom.
uff :) takze dufam ze to niekto pochopil. ak ano a pozna riesenie, budem velmi rad ak sa o neho so mnou poradi :)
mastermind ;)
add: až teraz som si všimol, že mam použiť diakritiku. maybe next time
Leo
Profil
Nepochopil jsem to vubec, Leo
mastermind
Profil
no jo myslel som si. :) takze este raz.
mam stranku s formularom. ten vyplnim. prvy JS nacita obsah formularu. (nejaky retazec) a otvori nove okno so strankou na ktorej je formular. druhy skritp sa pusti automaticky a ma v ten druhej stranke vyplnit retazec ktory bol nacitany prvym JS.
chape niekto ? :)
Leo
Profil
Takze proste chcete otevrit nove okno s formularem, a do nej nacist to, co mate ve formulari v puvodnim okne, chapu? Leo
mastermind
Profil
ano presne tak.
Leo
Profil
V puvodnim okne (kde je input s id="vstup")

var okno = window.open("adresastrankysformularem.html","","width:300,height:300") ;

A v novem okne (predpokladam, ze je v nem input s id="vystup")

document.getElementById("vystup").value = opener.document.getElementById("vstup").value

Leo
mastermind
Profil
v prvom rade dakujem za radu. problem je v tom ze v stranke na ktorej je ten druhy formular, nie je input so ziadnym id. tak som to trosku upravil a... nefunguje to :)
takto vyzera stranka do ktorej zadavam hodnoty.
<HTML>

<head>

<SCRIPT LANGUAGE="JavaScript">
<!--
function noveokno(){
var okno = window.open("http://www.megaupload.com/premium","","fullscreen,toolbar =yes,menubar=yes,location=yes");
}
// -->
</SCRIPT>

</head>
<body>
<FORM>
<INPUT TYPE=TEXT id="vstup">
<INPUT TYPE="BUTTON" onClick="noveokno()" VALUE="Submit">
</FORM>
</body>
</HTML>


a takto vyzera skript, ktory by mal tie hodnoty davat do druheho formulara
(function() {

var formular;
formular = document.transferform;
formular.message.value="test";
formular.url.value=window.opener.document.getElementById("vstup").value;
})();


problem je v tom, ze druhy skript sa zastavi pri tomtoformular.url.value=window.opener.document.getElementById("vstup").valu e; v com je problem
prosim o help

mastermind
mastermind
Profil
vie niekto ako na to?
Leo? :)
Leo
Profil
Pokud jsem to pochopil, tak jedna z tech stranek neni vase, tak to mate asi docela problem - protoze do ni nedostanete svuj javascript a z puvodniho okna se k jeho obsahu taky neodstanete, z bezpecnostnich duvodu (je z jine domeny). Takze nejspis smula :-) Leo
mastermind
Profil
prave preto pouzivam userscript. je to script ktory sa spusti sam prri kazdom otvoreni danej stranky. toto funguje bez problemov
formular.url.value="nejaky text"
. ja len potrebujem nahradit "nejaky text" hodnotou z prveho formulara.
peta
Profil *
www.volny.cz/peter.mlich/www.htm
Moje ukazky - JS cookies nakupni kosik
Takove neco, ne?
mastermind
Profil
to peta: ano nieco ako ten nakupny kosik. problem je v tom ze prvy formular bude bezat u mna na localhoste a druhy bezi niekde na serveri. takze neviem ci sa daju pouzit cookies. ak ano mohol by si hodit jednoduchy priklad?
Leo
Profil
"takze neviem ci sa daju pouzit cookies"

Nedaji, cookies se neprenasi mezi strankami z ruznych domen. Leo
mastermind
Profil
no jo to som tusil.
takze existuje nejaky sposob ako by som preniesol jeden string z jedeho skriptu do druheho? hociaky :)
Leo
Profil
Podle me ne, pokud to mate v ruznych domenach. Leo
mastermind
Profil
hmm ani nejaky iny sposob? taky "neprogramatorsky"? co tak vyuzit nejaky bookmark, alebo nieco podobne?
Leo
Profil
No uzivatel samozrejme muze tu stranku otevrit a napsat tak libovolny text :-) K cemu to cele ma slouzit? Leo
mastermind
Profil
no takze ma to fungovat asi takto. ked uploadujem nieco na megaupload a je to rozdelene dajme tomu na 20 casti nechce sa mi 20 krat zadavat do toho okna to iste. takze preto by som chcel nejaky skript ktory otvori nove okno a nejakym sposobom ulozi adresu toho co chcem uploadnut. a druhy skript to len nejak precita a odosle. cele to uz je hotove jedine neviem nacitat nejaku externu hodnotu do toho druheho skriptu.
btw jediny uzivatel budem ja :).
Fred
Profil
? http://the-stickman.com/web-development/javascript/upload-multiple-fil es-with-a-single-file-element/
peta
Profil *
mastermind
PHP include file to je asi nej reseni, ne?
Taky to muzes odesilat pres GET / POST, kdyz to musis mit mermomoci pomoci JS.

Fred Hezkyyy :) Ono o FF se da napsat cela kniha, co vsechno se v nem da delat a jake pluginy si muzes pomoci FF jazyka dopsat :)
peta
Profil *
Jeste mne napada, jestli to pouzivas pro update databaze, html nebo tak, tak se tomu rika Redakcni system a na tyhle veci je tu zvlast forum. Bracha pouziva wiki wiki, nebo jak se tomu... (tu databazi to asi neumi, ale na upravu htmky to staci)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0