Autor Zpráva
fridgei
Profil
Chtěl bych začít s PHP, ale vůbec nevím jak si ho zprovoznit u sebe na počítači. Na internetu sem našel tuny zastaralých, nefunkčních a velmi složitých návodů jak to zprovoznit, Ikdyž se mi už podle návodu povedlo rozběhnout Apache, PHP a Mysql, nebyl jsem podle stejného postupu schopen nainstalovat novější verze. Instalovat různé balíčky, kde je všechno pohromadě mi přišlo k ničemu, protože jsem si do nich nemohl dát novější verze jednotlivých programů.
Chtěl bych se tedy zeptat jakou cestou bych se měl vydat? Nevím jestli:

1) psát PHP rovnou na server a rovnou tam koukat jestli to dělá co má
2) nainstalovat si podle nějakého funkčního návodu Apache, PHP, MySQL a zkoušet si php nejdřív doma, ovšem s rizikem že si něco
nastavim blbě nebo to nebude chodit jak má.
3) Zkusit nějakej tem blbej balíček (i když třeba bude zastaralej, nebude to fungovat tak jako na servru) a až se PHP naučim víc tak jít do
vlastní instalace, ikdyž teda pochybuju že tomu potom budu rozumět
o něco víc


Chtěl bych se taky zeptat, kde, nebo podle čeho bych se popřípadě mohl naučit zprovoznit vlastní instalaci. Co všechno k tomu potřebuji umět a znát?
Zechy
Profil
NA testování aplikací v PHP se vyplatí spíše lokální server, nemusíš aspon nic zbytečně furt nahrávat na server.
Co se týče apache, php, mysql, tak na to si nainstaluj třeba XAMPP nebo EasyPHP, ty už maj vše nastavený, stačí je pak akorát jenom zapnout jak se ti zlíbí :)
Stano
Profil
1.) dobrá voľba - práca so súbormi priamo na servery takže netreba nič nahrávať. výhoda že svoju prácu máš všade kde je internet
2.) ak to vieš taktiež dobrá voľba
3.) nainštalovať napríklad wamp čo nepokladám ani za blbý ani za zastaralý balíček
Bubák
Profil
http://myego.cz/item/instalace-apache-mysql-a-php-na-windows
Ale nikdy jsem to nezkoušel a ani nevím, jestli návod nezastaral.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0