Autor Zpráva
ReVolt
Ahoj mám problém se změnou znakové sady, začal jsem dělat jedny stránky a nastavil jsem kódování cp1250, ale teď bych potřeboval změnit znak. sadu na utf8, ale když to předělám v phpmyadminovi a v záhlaví stránek ta se mi stejně zobrazují jen otazníčky místo písmen s diakritikou.
Nenapadá vás co jsem udělal špatně?
Marek88
Při změně kodování je potřeba změnit jak databázi, tak přímo kodování dokumentu (souborů z koncovkou php a podobně). Je potřeba je otevřít soubory v nějakém editoru, který změnu podporuje, změnit kodování a uložit. Také je potřeba správně nastavit příslušný meta tag v html.
ReVolt
No já pracuju v PSPadu, kódování jsem změnil jak v tabulkách tak i celé databázi, nevím co je špatně.
Meta tag je také nastaven.
Darker
A ve správci databáze je diakritika v pořádku? Pokud ano, někde ti to prostě nesedí a musíš si to celé projít.
ReVolt
Ve správci je to v pořádku, nejspíš to bude ve stránkách
Marek88 jak myslíš tu změnu kódování dokumentu?
Medvídek
ReVolt:
A máš změněno i toto:
mysql_query("set names utf8");
ReVolt
Medvídek:
Jé ahá díky moc na to jsem úplně zapoměl
bohužel ani tohle nepomohlo, všechno už je nastavené na utfko, ale nejde to
a když nastavím meta tag na windows1250 a datadbázi nechám v utf tak se to zobrazí normálně, netušíte někdo čím to může být
Medvídek
ReVolt:
A v tý databázi si to měnil kde? Pokud si necháš zobrazit strukturu tabulky, tak u textových hodnot porovnání na utf8_czech_ci (nebo bin, nebo co používáš)?
ReVolt
Medvídek:
no v tabulkách u všech sloupců obsahujících text jsem nastavil porovnání utf8_general_ci a potom taky celé databázi
Darker
Vzhledem k tomu že tvrdíš že jsi to všude změnil, už nás mnoho nového nenapadne. Pošli odkaz, buď tak hodný.
ReVolt
Darker:
bohužel to mám na lokále, nějak to pořeším...
díky moc za rady

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0