Autor Zpráva
Piecho
Profil
Zdravím,

mohl by mi někdo prosím poradit, jak se dá udělat vyjížděcí menu (podmenu), když používám na webu PHP?
 <menu>
  <?
echo "<li";
if ($page == "novinky") {
echo " id='aktivni'";
}
echo "><a href='index.php?page=novinky' title='Novinky'>Novinky</a>";


echo "<li";
if ($page =="rozhovory") {
  echo " id='aktivni'";
}
echo "><a href='index.php?page=rozhovory' title='Rozhovory'>Rozhovory</a></li>";

echo "<li";
if ($page =="videoklipy") {
  echo " id='aktivni'";
}
echo "><a href='index.php?page=videoklipy' title='Videoklipy'>Videoklipy</a></li>";     

echo "<li";
if ($page =="forum") {
  echo " id='aktivni'";
}
echo "><a href='index.php?page=forum' title='Forum'>Fórum</a></li>";

echo "<li";
if ($page =="kontakty") {
  echo " id='aktivni'";
}
echo "><a href='index.php?page=kontakty' title='Kontakty'>Kontakty</a></li>";

echo "<li";
if ($page =="odkazy") {
  echo " id='aktivni'";
}
echo "><a href='index.php?page=odkazy' title='Odkazy'>Odkazy</a></li>";

?>
  
  </menu>

A dále mám problém s nastylováním menu. Když chci zvýraznit položku menu, když je "aktivní" tak, jak to zapíšu do CSS souboru?
menu {width:900px;height:30px;background: url('obr/menu.png');border-top:1px solid #399407; border-bottom:1px solid #399407;text-align:center;color:#484848;margin:0 auto;}
menu ul {margin: 0px; padding: 0px;}
menu li ul {display: none;} 
menu li {float:left;list-style-type:none;border-left:1px solid #95C652;}
menu li a {width:120px;font-size:15px;color: #000000;border:0px;text-decoration: none;display: block;height: 25px;padding-top:5px;text-decoration:none;}
menu li a:hover {color: white;}
#aktivni {color: white; background: url('obr/menu-akt.png');}

Myslím si, že v CSS to mám správně, protože to odlišené tlačítko url('obr/menu-akt.png'); mi to najde, ale nezmění to bravu na color: white;

Neví někdo jak na to?

Předem díky za kžadou pomoc.
Darker
Profil
Nic ti nebrání to menu vytvořit vedle a pak ho tam vkládat. Generovat celý dokument přes echo je docela náročné na orientaci ;)
petr 6
Profil
Piecho:
Myslím si, že v CSS to mám správně, protože to odlišené tlačítko url('obr/menu-akt.png'); mi to najde, ale nezmění to bravu na color: white;
Nemáš. Měníš totiž barvu u <li>, a ne u <a>, u kterého máš stále nastavenou černou (viz menu li a).
Piecho
Profil
Darker:
Jsem v php úplný začátečník a asi jsem tě nepochopil. :]


petr 6:
A co tam místo toho mám napsat? :)
shaggy
Profil
Piecho:
mohl by mi někdo prosím poradit, jak se dá udělat vyjížděcí menu (podmenu), když používám na webu PHP?
Je úplne jedno, či tam používa php, ruby, asp.net alebo čokoľvek iné. Výstup bude stále iba html (a css) a s tým predsa vieš robiť, či nie?

A co tam místo toho mám napsat?
Hmm, tak asi s tým nevieš robiť. petr 6 sa ti snažil povedať, že ak chceš zmeniť farbu aktívneho odkazu, musí tvoj zápis začínať takto:
#aktivni a {

zvyšok si domyslíš určite sám.
petr 6
Profil
Piecho:
A co tam místo toho mám napsat?
Viz shaggy, já jen doufal, že tě naučím chytat ryby, ale tu první budu asi muset chytit za tebe.

Chceš zvýraznit položku uzavřenou v tagu <a>, tudíž musíš nastavit styl tomu <a>, nikoliv tomu <li>. Vzhledem k tomu, že id aktvni je atributem <li>, nikoliv <a>, přiřazuješ zápisem #aktivni { } vlastnosti tomu <li>. Abys přiřadil vlastnost tomu odkazu <a> uvnitř toho <li>, musíš tu vlastnost deklarovat pro to <a> unvitř #aktivniho <li>, tedy
#aktivni a

ideálně
menu li#aktivni a
Piecho
Profil
díky za pomoc :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0