Autor Zpráva
lolosu
Profil *
Zdravím,
Ešte nikdy som nerobil obrázkové menu a preto by ma zauímalo, aké by pre mňa bolo najlepšie riešenie. Mám to spraviť klasicky cez <ul> zoznam a do <li> dať <img> ? Alebo sú aj nejaké iné, "správnejšie" riešenia ako by sa to malo robiť?

Plus, z dizajnu to nie je jasné, ale chcem, aby bol aj nejaký hoover efekt, teda keď používateľ príde s myškou napr. na "NOVINKY" tak sa zmení farba písma (teda sa zmení obrázok).

Dizajn: http://taste-of-bodom.sk/a.jpg

Ďakujem vopred za odpovede a riešenia :)
Taurus
Profil
Určitě přes ul a li. Ne však s využitím img, ale background v css. Aby bylo menu přístupné, načítání obrázku a hoveru pohodlné, využij ještě následující. Každé li by mělo vypadat následovně:

<li><a href="#" class="trida"><span>Položka</span></a></li>

V jednom obrázku budeš mít jak obyč, tak hover efekt (buď vedle sebe nebo pod). Při hoveru tak neuvidíš prodlevu načítání, pokud by obrázků bylo víc.

V css bude tolik tříd, kolik odkazů, jen každá bude ukazovat jinou pozici obrázku. Span bude pozicovaný absolutně se záporným indexem. Rodič je třeba pozicovat relativně. Tím bude text pod obrázkem odkazu a přístupný a neviditelný.

Když tak si projdi http://wellstyled.com/css-nopreload-rollovers.html nebo profil Bubáka, ten má šikovné příklady pro menu a mohlo by tam být i toto.
lolosu
Profil *
Paráda, funguje to, ďakujem!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0