Autor Zpráva
Freeway
Profil *
Cau,
mam tu takovej složitej problém, určitě by to šlo vyřešit jinak a jednodušeji, ale jsem rád že mi to z nějaké části funguje
Mám stránku kam vypisuji odkazy z textového souboru (do kterého přidávám další a další odkazy), chtěl bych aby se taky vypsal počet řádků v jiném souboru (nebudu rozvádět proč, je to na dlouho). Snažím se tedy zakomponovat do toho textového souboru k tomu odkazu funkci na spočtení řádku v jiném textovém souboru. Mohl by mi někdo pomoci ? Nebo nejde php kód vkládat do textového souboru a z toho ho potom vypisovat ? Díky za radu
johnl
Profil
Úplně jsem tvůj dotaz nepochopil, ale můžeš do souboru na poslední řádek přidat adresu souboru u kterého se mají spočítat řádky (klidně i nějak odlišně, např. #adresa souboru#, kontrolu si pak můžeš zajistit např. regulérními výrazy), jak spočítat řádky víš? :)
Freeway
Profil *
johnl:
Jde o to jestli jde do textovýho souboru napsat php kód a ten potom pomocí php vypsat do stránky ?? Btw. řádky počítam pomocí :
$soubor = FOpen('soubor.txt','r');
$pocet_radku = 0;
while (FGetS($soubor,100000) !== false) $pocet_radku++;
FClose($soubor);
echo $pocet_radku;

(našel jsem to zde na fóru)
Joker
Profil
Freeway:
Nemotal bych dohromady data (v textovém souboru) a kód aplikace.

Lepší bude to udělat jak píše johnl, do textového souboru dát třeba „%pocet%“ a v PHP to nahradit počtem řádků.
Freeway
Profil *
Joker:
Proto jsem na začátku napsal že vim že by to šlo udělat jednodušeji, ale jsem rád že mi chodí alespon to co mam.
Když v tom textáku mam html kód a pomocí php ho vložim do stránky tak to funguje, ale když do toho textáku dam php kód tak mi to nefunguje, proto byl muj dotaz jestli se něco takového vůbec dá realizovat ;)
Jozin
Profil
Freeway:
Ano dá se to realizovat. V PHP je funkce eval, které předáváš string odpovídající php a eval jej vykoná.

Takže by to vypadalo takto:
<?php

eval(file_get_contents("file.txt"));
Joker
Profil
Jozin:
To se sice udělat dá, jenže vyrobit soubor kde část je vykonatelný kód a část jsou data k zobrazení a pak ho celý vyhodnotit přes eval() mi přijde jako mimořádně špatný nápad.
A eval() by měl používat jen někdo kdo si je naprosto jistý co dělá, proč to dělá a že to nejde udělat jinak.

Freeway:
Proto jsem na začátku napsal že vim že by to šlo udělat jednodušeji, ale jsem rád že mi chodí alespon to co mam.
Tenhle výrok nechápu. Připadá mi to jak „Tohle by bylo jednoduché a fungující řešení, ale přijde mi to moc profesionální, nemáte něco složitějšího anebo horšího?“

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0