Autor Zpráva
LOPAD
Profil
Mám problém s section contenteditable. Chcem limitovať počet riadkov, a tak po každom stlačení enter, splitujem obsah sekcie "\r\n", aby som zistil koľko je tam riadkov, a potom zisťujem, či sa rovnajú alebo presahujú limit. Ale nefunguje mi to. Neviete prosím, kde je chyba?
<HTML>
<HEAD>
<script>
function keypress(){
if(event.keyCode=='13'){
obj = document.getElementById('docwrite').innerHTML;
var s = new Array();
s = obj.split("\n \r");
alert(s.length);
if(s.length == 30){
alert('Si na limite riadkov!');
}
}
}
</script>
<style>
green {color: green}
blue {color:blue}
</style>
<TITLE>
Albatros Docs
</TITLE>
</HEAD>
<BODY BGCOLOR="#4198EF">
<div align="center">

<section contenteditable="true" bgcolor="White" style="width:600px;height:800px;background-color:white;" onkeyup="keypress()" id="docwrite">
<br> Title</b>

</section>

</div>

</BODY>
joe
Profil
LOPAD:
Ale nefunguje mi to
Jak se to projevuje?

s = obj.split("\n\r");


Tam by asi neměla být ta mezera, kromě toho řádkování na Windows je \r\n
LOPAD
Profil
a je tam medzera? (niesom si istý, či to myslíš ironicky, lebo bohužiaľ, vidím len prehliadačom sprostredkované písmená.
Ale pre tvoju informáciu aj po zamenení \n\r na \r\n to ani v prípade: "\r \n", ani v prípade "\r\n".
Ale už je mi to jedno. Ak si to mysle ironicky(a aj keď nie), tak si urobil dve chyby. Po prvé, tu na fóre mi napísali, že splitovať sa môže len jedným znakom, čiže som si uvedomil chybu a čakal som, či mi to napíšete, a po druhé: vysoko pravdepodobne sa vôbec nerozumieš do contenteditable a asi si o tom ani nič nečítal, lebo po tvojom ničnedávajúcom príspevku som bol nútený googliť, kým som našiel, že v contenteditable sa namiesto nových riadkov po stlačení pridávajú divy.
joe
Profil
LOPAD:
a je tam medzera? (niesom si istý, či to myslíš ironicky, lebo bohužiaľ, vidím len prehliadačom sprostredkované písmená.
Snad poznáš, jestli je v textu mezera nebo není.

tak si urobil dve chyby
Ty nás tu zkoušíš?

Po prvé, tu na fóre mi napísali, že splitovať sa môže len jedným znakom
Do funkce split je možné dát regulární výraz.

čiže som si uvedomil chybu a čakal som, či mi to napíšete
Další zkoušení?

lebo po tvojom ničnedávajúcom príspevku som bol nútený googliť
To jsi mohl hned na začátku a nezakládat nesmyslné téma s výkřikem "Nefunguje mi to"

v contenteditable sa namiesto nových riadkov po stlačení pridávajú divy.
Nevím jak funguje contenteditable, až to budu potřebovat vědět, zjistím si to.
LOPAD
Profil
Tak počkaj. Ti prispeješ do témy v ktorej sa hovorí o tom, o čom ty nevieš? Nerozumieš sa dotoho, a napíšeš tu? ČO? keď neviem, nepíšem nie?
A čo sa týka toho, či to spoznám, tak bohužiaľ ťa musím upozorniť, že to vyzerá tak, že všetci(samozrejme okrem teba) ľudia robia chyby. Čo znamená, že je možné, že si tam zabudol medzeru pridať alebo si sa pomýlil. A neskúšam, len je to totiž čudné, keď si jeden užívateľ prezrie tému tak, a druhý už zmenenú. Potom sa stane, že z toho autora obvinia. A
"To jsi mohl hned na začátku a nezakládat nesmyslné téma s výkřikem "Nefunguje mi to" "
Asi si si nestihol v tom zhone prečítať názov témy, lebo ten sa volá:
"Problém script - počítanie riadkov"
A ďalej neviem ako ďaleko si pri hľadaní zachádal ty, ale keby mal človek pri každej veci čo hľadá prehľadávať 9 strán výsledkov v znižujúcej sa pravdepodobnosti nálezu tak ako som musel ja teraz, potom by stratili more času a v mnohých prípadoch (práve kôli tej znižujúcej sa pravdepodobnosti každou stranou) by im to neprinieslo žiadny výsledok.
joe
Profil
LOPAD:
. Ti prispeješ do témy v ktorej sa hovorí o tom, o čom ty nevieš? Nerozumieš sa dotoho, a napíšeš tu? ČO? keď neviem, nepíšem nie?
K tomu abych odpověděl, nemusím přesně znát jak funguje contenteditable, kouknul jsem na kód, viděl jsem chybu a napsal jsem. Ještě nějaký problém?

samozrejme okrem teba
Nikde nepíšu, že jsem se nikdy nezmýlil.

Asi si si nestihol v tom zhone prečítať názov témy, lebo ten sa volá
"počítanie riadkov - nefunguje mi to" je naprosto nedostatečné a nikdo tu nemá věšteckou kouli na to, aby zjistil, v čem máš vlastně problém. Pokud hledáš v obsahu \r\n, tak očekávám, že to hledáš z toho důvodu, že tam takový separátor je.


A ďalej neviem ako ďaleko si pri hľadaní zachádal ty,
Já tu nejsem od toho, abych za tebe hledal.

ale keby mal človek pri každej veci čo hľadá prehľadávať 9 strán výsledkov v znižujúcej sa pravdepodobnosti nálezu tak ako som musel ja teraz, potom by stratili more času a v mnohých prípadoch (práve kôli tej znižujúcej sa pravdepodobnosti každou stranou) by im to neprinieslo žiadny výsledok.
Chudáčku. Pak je na čase se asi naučit lépe vyhledávat, když ti dělá problém najít něco, co víš jak pojmenovat


Nemá smysl vést diskuse o ničem. Měl by ses ale držet poslední věty v tomto příspěvku.
LOPAD
Profil
joe:
K tomu abych odpověděl, nemusím přesně znát jak funguje contenteditable, kouknul jsem na kód, viděl jsem chybu a napsal jsem. Ještě nějaký problém?
Ale potrebuješ. Pretože ak to ovládaš, hneď by si na to prišiel. Na čo mi bude opravená chyba na textarea, keď používam contenteditable? na nič.

Nikde nepíšu, že jsem se nikdy nezmýlil.
Ale písal si takým spôsobom, až to tak pre mňa(a možno aj pre iných) vyznelo.

"počítanie riadkov - nefunguje mi to" je naprosto nedostatečné a nikdo tu nemá věšteckou kouli na to, aby zjistil, v čem máš vlastně problém. Pokud hledáš v obsahu \r\n, tak očekávám, že to hledáš z toho důvodu, že tam takový separátor je.
Myslím že "veštecká koule" mi je na nič. Ďalej k tomu výkriku, bol som presvedčený že výkrik sa v komunikácii cez počítač značí interpunkčným znamienkom !, a nie " . ". Mám tam napísané, že mi nefunguje počítanie riadkov, to znamená, že chyba môže byť kľudne aj v tom, že je tam hlavička napísaná ako "<ead>". Nebudem predsa niekomu radiť v chybe súvisiacej so separátormi, keď sú mu tam na figu.

Já tu nejsem od toho, abych za tebe hledal.
A kto toto tvrdí? Ja som tu napísal:
A ďalej neviem ako ďaleko si pri hľadaní zachádal ty
a tým som to myslel všeobecne, lebo aj moje ďalšie pripomienky boli písané vo všeobecnosti. Ak si si to nevšimol, žačínalo sa to takto:
ale keby mal človek pri každej veci
Už len tým človek som naznačil, že je to myslené všeobecne, a slovo zakaždým to utvrdzovalo.
Chudáčku. Pak je na čase se asi naučit lépe vyhledávat, když ti dělá problém najít něco, co víš jak pojmenovat
vyhľadával som "dobre", ale v omyle, z ktorého sa mi ty nevyviedol ale v ktorom si ma iba zauzlil svojim (teraz budem nútený skonštatovať fakt) nepotrebným príspevkom, a to v tom, že si mi dával radu na textarea. keby bol každý ako ty tu teraz, a v téme kde uvidel niečo čomu rozumel, a pridal by príspevok napriek tomu že sa v ňom vyskytujú príspevky ktorým nerozumel, bolo by to čudné, nemyslíš? všetci by kecali o tom, čomu rozumejú a tebe by nepomohli.

Nemá smysl vést diskuse o ničem. Měl by ses ale držet poslední věty v tomto příspěvku.
Myslím že táto diskusia o niečom bola, a ešte aj bude pravdepodobne dovtedy, dokedy sa nenájde niekto, kto vie ako pracovať s riadkovaním v contenteditable.


Administrátorov by som poprosil, aby posledné príspevky nenapomáhajúce problému vymazali.
A joe, z tvojej strany myslím že už nieje o čom písať, jedine keby si si naštudoval niečo o riadkovaní v contenteditable, alebo našiel nejaký iný faktor ktorý by mi pomohol v mojom probléme.
joe
Profil
LOPAD:

Na čo mi bude opravená chyba na textarea, keď používam contenteditable? na nič.
Abys ji tam třeba příště nenapsal.

... zbytek nemá cenu ani komentovat, vážně nestojím o to se tu s tebou dohadovat o ničem, navíc když už sis řešení sám zjistil.

dokedy sa nenájde niekto, kto vie ako pracovať s riadkovaním v contenteditable.
v contenteditable sa namiesto nových riadkov po stlačení pridávajú divy
Sám sis odpověděl, tak co víc chceš?
LOPAD
Profil
Áno, lenže ako mám dokelu splitovať divy, keď ich tam pridávam i ja? Proste čakám na niekoho, kto má s tým skúsenosti. Možno na to je nejaká funkcia, alebo to funguje iba v nejakých prehliadačoch.

joe:
Abys ji tam třeba příště nenapsal.
Ak myslíš do textarea, tak ďakujem, už ju tam (vďaka tebe) nenapíšem. Ale ak myslíš do contenteditable, tak ťa musím upozorniť, že ju tam síce už nenapíšem, ale nie vďaka tebe.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0