Autor Zpráva
spageta
Profil
tak nějak jsem nepochopila co to validace vlastně je....
Tin
Profil
No v podstatě to neni nic důležitýho. Validní stránka by měla všude vypadat stejně, což ale není pravda, protože na to IE s***.
Validní kód = kód napsaný přesně podle daných zásad (http://www.w3.org/)
Charlie
Profil
Jde o to psát HTML tak, jak je definované, tak jak se o něm píše v odborné literatuře. Mít 100% validní stránky není důležité, ale mít je 100% nevalidní není nic pěkného.
Radek Hrabůvka
Profil
Velmi pěkné shrnutí a zajímavé odkazy, před chvíli jsem naň znova natrefil, když jsem bloudil (browsil, brourzdal, brousil) po odkazech, přestože nadpis článku vypadá, jako by byl o zcela jiném tématu.
Konec W3C prostřednictvím psa II.
peta
Profil *
Tin Validace je docela dulezita :) Jen nektere veci, ktere se uvadi jako nevalidni jsou presto spravne a mohlo by se zdat, ze tudiz je validace nesmysl.

spageta
Validator je program, ktery ti pomuze odhalit chyby v html. Vetsinou se jedna o prkotiny typu zapomenuta zavorka, strednik, uvozovka, tag. Ale v dusledku malych chybicek muzou vzniknout daleko zavaznejsi u kterych pak nektery prohlizec nevi, jak se zachovat a buud to vykresli jinak nebo to nevykresli vubec a nebo se zhrouti (coz se deje treba u FF s validatorem Tidy na nevalidne zapsanem Flashi javascriptem).
takovy dobre pouzitelny se mi jevi
www.htmlvalidator.com/lite/
nebo ja osobne pouzivam rozsireni Firefoxu s tim problemem zhrouceni.
mila
Profil
Existují různé přistupy k validitě. Každý má své výhody a nevýhody.
1. Nevím co je validátor, moje stránky se mi líbí, těch pár lidí co tam chodí je vidí dobře. Pohoda.
2. Naučil jsem se psát html kód ručně, dělám validní weby protože jsem in (je to zpětně kompatibilní, dodržujeme standarty, IE je ***, sémantika, hlasové čtečky, ...)
3. Stránky validátorem projedu, spoustu věcí to napoví, ale není to modla - když vím proč, tak použiji nevalidní konstrukci.
4. Dělám stránky validní, protože to pro mě chce zákazník.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0