Autor Zpráva
Anonymous
Profil *
Dobrý den,

Je to taková otázka, která se tu možná někdy již řešila, ale mě zajímají aktuální názory? Umím totiž oba dva jazyky, ale zajímá mě, co je podle vás lepší a proč?

Děkuji za odpovědi
shaggy
Profil
Anonymous:
Umím totiž oba dva jazyky, ale zajímá mě, co je podle vás lepší a proč?
Ak ovládaš obidva, tak prečo sa na to pýtaš?
Ak by si ich skutočne ovládal, tak by si nemal potrebu na niečo také sa vôbec pýtať.
Ak vieš robiť v obidvoch, tak ti to môže byť jedno, nie? Použiješ ten, ktorý od teba bude klient/objednávateľ potrebovať.

Dúfam, že si z toho pochopil, že na tvoju otázku neexistuje normálna a rozumná odpoveď. Ja robím aj v php aj v .NET a každá platforma má niečo do seba.
Jediná výhoda pre teba môže byť tá, že .NET vývojárov je obecne oveľa menej ako php vývojárov a väčšinou sú aj lepšie platení. Ale ak si dobrý, môžeš vyniknúť v akejkoľvek oblasti.
Anonymous
Profil *
shaggy:
Ak by si ich skutočne ovládal, tak by si nemal potrebu na niečo také sa vôbec pýtať.
Ptám se proto, protože každý má nějaké klady a zápory, ale mě zajímá, který je lepší podle vás?
Jinak díky za tvůj názor.
DoubleThink
Profil *
Anonymous:
Kecáš. Pokud bys oba jazyky opravdu ovládal, věděl bys moc dobře, jaké jsou výhody a nevýhody, přesně jak psal shaggy.
Petr ZZZ
Profil
Asi kecá a taky nemám rád, když se někdo přetvařuje, ale jaké jsou teda výhody a nevýhody každého jazyka? (Já neumím ani jeden z nich. :)
Sněhurka a sedm trpaslíků
Profil *
Petr ZZZ:
PHP: Výhoda je v tom, že běží skoro na každém webhostingu za pár korun nebo zadarmo a snadno se používá. Jedna z nevýhod je v tom, že se občas trochu změní, takže jsou mezi verzemi nekompatibility.

.NET: Webhostingů je poskrovnu, zpravidla za vyšší cenu a je těžší na učení, ale programátorovi v mnohém ulehčuje práci a technologicky je promyšlenější.
pcmanik
Profil
Sněhurka a sedm trpaslíků:
To je asi take vysvetlenie, ako keby som povedal, ze mercedes je lepsi ako embecka, ale nezdvodnim to...

A ze by v PHP boli nejake nekompaktibility? Jedine ak sa nieco prida do novej verzie, tak ale s tym sa musi pocitat.
LOPAD
Profil
Mne sa zda že php je rychlejšie, a má ho viac serverov, vlastne som cz/sk server pre asp videl len jeden a to aspone.cz
shaggy
Profil
LOPAD:
php je rychlejšie
Ou, ou, na toto si ako prišiel? Naozaj ma zaujíma, podľa čoho si usúdil, že php je rýchlejšie.

A ja som za tú dobu, čo robím s php/asp.net neprišiel na nič, čo by mi na jednom, alebo druhom vadilo. Mne sa robí dobre v oboch.
Veľkú výhody .NET platformy vidím v zázemí - práca vo Visual Studiu je naozaj pohodlná. Ale pre php je veľmi dobrá alternatíva - VS.php.
(môj názor je z pohľadu malých a stredných stránok a z toho, čo klienti skutočne požadujú a potrebujú)
LOPAD
Profil
To mi povedal tento graf:
http://naspinski.net/image.axd?picture=php_v_asp1.png
ASP.NET je rýchlejšie ako php, ale ASP je pomalšie.
Ale pre začiatočníkov odporúčam ASP - podobné VB, ale má to problém z rozšírením - málo serverov poskytujúcich podporu asp
shaggy
Profil
LOPAD:
A čítaš aj túto diskusiu? Vidíš niekde, že by sa spomínalo staré a mŕtve asp? Tu sa hovorí o asp.net, ktoré sa nedá ani len porovnávať s asp. To ako keby som začal nadávať na php a vytýkať mu všetky nedostatky, ktoré mala nejaká z prvých verzii.
joe
Profil
PHP - jednodušší na psaní, vhodné pro většinu webových stránek, snadnější práce, žádné zbytečné knihovny, žádné zbytečné "všechno je objekt"

.NET - spíš pro webové aplikace a pokud se neseknu, tak aplikace je stále spuštěná na nějakém serveru (tak jako to je v Javě), a to má své výhody oproti PHP.
shaggy
Profil
joe:
Čo si predstavuješ pod pojmom webová aplikácia a čím sa líši od webovej stránky?
joe
Profil
shaggy:
Třeba internetové bankovnictví, nějaká interní aplikace ve firmě, ... osobně nevidím smysl v tom používat .NET (Javu) na celkem jednoduché weby, které jdou vytvořit mnohem rychleji a jednodušeji v PHP pomocí pár řádků (navíc s o hodně větší dostupností na hosting). V PHP se také snadněji upravuje, stačí zeidotvat konkrétní soubor, to narozdíl od .NET není možné, protože je kódy potom nutné opět zkompilovat... zdá se mi to akorát jako mrhání času.

(Př. za dobu vytvoření jednoho webového projektu v Javě bych jich stihl udělat minimálně tak 5 a daleko propracovanějších - a .NET je na tom podobně).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0