Autor Zpráva
Woo
Profil
Zdravím, mám v databázi pár tabulek(zatím) a vypisuju je do rolovací lišty a už několik dní si lámu hlavu stím, jak udělat abych mohl přes submit button vbrat tu konkrétní tabulku a dále jí upravovat případně mazat:( Vypisuju je takto:
<?php        
        $db = "cao_otazky";
        $rs = mysql_query("show tables from $db");
        echo "<select>";
        while($radek = mysql_fetch_array($rs, MYSQL_NUM)) {
        echo "<option>$radek[0]</option>";
        }
        echo "</select>";
        ?>
Vůbec netuším jak dostat do proměnné tu konkrétní tabulku, případně mě napadlo že bych to mohl generovat do tabulky kde bych měl v jednou sloupečku název tabulky a v druhém editaci/smazání ale nevím co je výhodnější, budu rád za každý nápad:)

Moderátor panther: Vkládej prosím kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ).
jenikkozak
Profil
Woo:
jak udělat abych mohl přes submit button vbrat tu konkrétní tabulku a dále jí upravovat případně mazat:(
Zeptám se trošku jinak. Co to je vlastně za tabulky? Když chceš takto manipulovat s tabulkami v databázi, mám totiž podezření na to, že je špatně navržená.
Woo
Profil
no mam test ve kterym je nekolik otazka cca 25 na jeden test a me teda nenapadlo jine reseni nez udelat ze jeden test = jedna tabulka :(
jenikkozak
Profil
A co udělat tabulku, ve které budou názvy testů a případné popisy. A druhou tabulku, která bude obsahovat otázky. A to tak, že v ní bude id testu a znění otázky.
Bude se ti s tím pak snáze manipulovat.
Woo
Profil
takze jestli to dobre chapu tak budu mit tabulku kde budou pouze nazvy testu ktera bude odkazovat na druhou tabulku kde budou otazky? akorat pak teda nevim jak to mam udelat stim id kuli cislovani otazek:(
jenikkozak
Profil
Woo:
akorat pak teda nevim jak to mam udelat stim id kuli cislovani otazek:(
Tabulka testy bude obsahovat: id a název testu.
Tabulka otázky bude obsahovat id, id testu a znění otázky.
Když budeš chtít vypsat test, najdeš si jeho zadání a id a pak pomocí toho id vyhledáš ve druhé tabulce ty otázky, které mají shodné id testu.
Pokud ti jde o to, jak udělat to, aby u každého textu bylo číslo otázky od jedničky, tak na to můžeš použít proměnnou v PHP, které při každém vypsání otázky ke konkrétnímu testu zvýšíš hodnotu.
Woo
Profil
jop děkuju moc, takovéhle řešení mě vůbec nenapadlo:(

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0