Autor Zpráva
robbie
Profil *
píše dnes ještě někdo web stránky takříkajíc na koleně, tzn. kod z hlavy nebo už se dnes jen používají editory a redakční systémy?
jenikkozak
Profil
robbie:
takříkajíc na koleně
Co tím myslíš? PSPad je třeba editor, ne?
panther
Profil
robbie:
používá se editor, do kterého se píše z hlavy. Ti méně zkušení či pohodlnější používají WYSIWYG editory. Kvalitní kód za tebe žádný software nevytvoří.

Redakční systém je věc druhá, mícháš jablka s hruškami.
AlastorM
Profil *
Redakční systémy nejsou ideální na všechno a editory taky nejsou zrovna 100%. Takže bych řekl, že velká část lidí dělá web tak, že ho píše bez editorů a neinstaluje si redakční systémy. Takže zcela určitě ano...
panther
Profil
AlastorM:
Redakční systémy nejsou ideální na všechno
opravdu? Vidíš, a já bych žádný projekt bez nasazeného CMS nedělal.
Bubák
Profil
Stojí za přečtení:Ano! Redakční systémy nejsou škodlivé.
AlastorM
Profil *
panther:
nevím teda, ale že bych na web třeba o 5 stránkách, kde bych měl jen pár věcí, potřeboval hned nějaký CMS se mi nezdá :-). To je jako brát na mravence tank ...
panther
Profil
AlastorM:
jednak se nebavíme o webu o 5 stránkách (takové weby nedělají všichni), druhak už jen kvůli přidání 6. stránky je vhodné nějaký redakční systém použít. Obzvláště, máš-li některý, ať OS či vlastní, ve kterém se vyznáš a jehož příprava zabere minimum času. Ale to zabředáváme mimo téma.

Tazatel míchá, jak jsme již napsal, jablka s hruškami - ptá se, zda používat WYSIWYG či nikoliv a zároveň na redakční systémy, které se tohoto netýkají. Ať použiji CMS či nikoliv, na začátku stejně musím kód napsat.
AlastorM
Profil *
panther:
jistě, že se bavíme poněkud mimo téma, ale tady se nebavíme o žádném konkrétním webu tedy je pravdou, že CMS není ideální na všechno (lépe řečeno není vhodný na 100% webů), ale nechme to tedy být. Zdá se mi, že si hrajeme se slovíčky spíše :-)

K tématu: nezdá se mi, že by uživatel míchal dvě rozdílné věci. Dle mého pouze zjišťuje, zda existují lidé píšící html, php, css apod. samy, z hlavy, nebo zda lidé používají již jen WYSIWYG editory, nebo si jen nainstalují nějaký CMS. Třeba chce vědět, zda má smysl se učit html, php apod.

Ale na tu otázku by se dalo odpovědět ještě jinak - záleží na znalostech toho, kdo web dělá, co na webu chce a jak se mu chce web dělat. Někdo chce využívat na webu věci, ke kterým potřebuje php, mysql ale ani jedno neumí, tak spíše využije CMS, někdo to sice umí, ale použití CMS je výhodnější, někdo si rád dělá všechno sám. Záleží na konkrétním člověku a konkrétních požadavcích.

Spíše by bylo vhodné zjistit, proč se tazatel ptá zrovna na tyto věci - pak by mohl dostat třeba konkrétnější odpovědi
Petr ZZZ
Profil
Já píšu v poznámkovém bloku, jednoduché kódy z hlavy, složitější kopíruji a podle potřeby upravuji. Píšu na koleně a téměř výlučně HTML a CSS. Ale asi nejsem typický autor, stydím se, že vlastně pořádně nevím, co je redakční systém a už dlouho mám pocit, že bych se měl seznámit taky s nějakým serverovým jazykem, asi s PHP.
djlj
Profil
robbie:
Ano, píše. Redakční systémy jsou většinou špatně napsané a nemají přesně ty funkce, co potřebuju - a jednodušší, než to někde hledat a instalovat, je pro mě si to napsat sám.
Adrifinel
Profil *
Petr ZZZ:
Já to mám vesměs jako ty, taky píšu kody na koleni. Požívám Notepad++ . A rovněž taky moc nevím, co jsou to redakční systémy. Nějak ani nemám je potřebu používat.
peta
Profil
robbie: Ano, je to velmi efektivni, kdyz to umis.
Proc bych se mel placat v nejakem editoru, kdyz mi staci zkopirovat par kodu a web je hotovy?

http://peter-mlich.wz.cz/web/html/pr/index.htm
K tomu pridas css a mas hotovo. Nebo zkopirujes kod sveho starsiho projektu, zmenis css, prepises odkazy a opet mas hotovo.
Nez ty ten program spustit, proklikas se pres vsechny okenka pro zmenu odkazu, barvy a pod..., to ja uz davno macim piskotky v caji a koukam z okna.
Medvídek
Profil
robbie:
Vesměs píšu vše v PsPadu a většinu z hlavy. RS jako takovej používám vlastní a na větší projekty. Na projekty o 5 stránkách většinou ne, pro editaci přidám jen předem připravenej CKeditor s pluginem pro upload a ručně dopíšu ukládání do db.
1Pupik1989
Profil
PSPad a nic jiného, redakční systémy mě opustily v době, kdy jsem byl schopný si napsat alespoň web s hrozným kódem.
sir_lamoid
Profil
Já třeba když sem se na základce v hodině nudil tak jsem s psal lehké PHP stránky. A tak se mi zrodil mu první "CMS"(redakční systém)a ten jsem použil jako stánky naší třídy. :D

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0