Autor Zpráva
sagitka
Profil *
Zdravím,
potřebovala bych udělat stránku, kde bude hlavička (heigth 150 px) a pod tím dva sloupce (menu s 12ti položkami a vlastní obsah-někdy kratší, někdy delší), příčemž na výšku obsahu bych potřebovala mít daný přesný rozměr (asi 500px, plus možnost rolovat). Šířku nevím, kolik bych měla zvolit, aby to bylo optimální pro různá rozlišení...? Snad lze použít pružný layout (jak? nastavuje se nějaké minimum šířky?)?
Snad to není moc všeobecný dotaz :-) Jestli jo, tak se omlouvám - ptejte se a já to třeba upřesním.
Díky.
sagitka
Taurus
Profil
Ideální šířka je 960 px. Jsem proti pružným layoutům. Zásadně. Ale plno lidí bude zase opačného názoru.
sagitka
Profil *
Oukej díky. A ještě - proč proti pružnému layoutu? Co je na nich špatného? (jen se ptám, zajmá mne to)
Taurus
Profil
Ještě doplním odkaz na známou stránku http://960.gs/

Články na širokém layoutu se špatně čtou, trpí typografie a precizní příprava designu se částečně rozpadá. Dobrý grafik podchytí spoustu věcí, ale při neznámé šířce nemá návrh nikdy tak hezky pod kontrolou, jako při pevné šířce. Asi takto bych to napsal.
sagitka
Profil *
Dobře. Chápu.
Btw proč se tedy někde uuvádí, že je dobré se vejít do 900 px??
Taurus
Profil
V době ústupu 800px rozlišení se začaly pomalu rozvíjet netbooky a chytré telefony. Jestli tedy přesedlat na 1024, dá se o tom asi spekulovat. Lidé navíc používají boční lišty nebo nemaximalizují okna.

Můj názor je, že 960 se dá považovat za zlatý řez a respektování rozlišení 1024 je správná volba.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0