Autor Zpráva
Janvesely12
Profil
Potřeboval bych poradit jak udělat nějaký design, ale aby mi to šlo udělat nejlépe přidat k webu, který už mám.
Teprve se učím, ale design bych možná zvládnul, ale nevím jak ho udělat. Proto bych byl rád, kdyby by mi někdo pomohl
Stránky: Zde
Jak jsem psal, nejjlépe návrhy, které by šli udělat. Nerad bych pro začátek něco težkého, ale něco odpovídajícímu tomu co mám.
Děkuji
Ulikar
Profil *
Mám jeden návrh:
Z podtrháváním odkazů v menu to udělej tak, že bude podtržený po najetí myši.
Warezov
Profil *
Inspiruj se webem podobný tomuto tématu. Například by to chtělo udělat webu nějaký header...header INSPIRACE pro GTA. Snaž se sladit budoucí header se zbytkem stránky.


Můžeš se inspirovat grafikou jiných webů.


Pohrát si trochu s menu. Šedé boxíky už nejsou IN.
Janvesely12
Profil
Děkuji vám. Header tam dám tedy na pozadí obrázek. Určitě to stránku dosti změní.

Menu: Udělám to bez podtržení a až po najetí se mi to podtrhne. Ale barvy to nezvádnu, ať dělám co dělám vždy to vypadá hůře než-li teď.
jenikkozak
Profil
Janvesely12:
Na to, že na tom webu skoro nic není, má podle mne příliš dlouhý a nepřehledný stylopis. Proč v něm dvakrát uvádíš #obal? Proč například všem třem sloupcům nastavuješ bílé pozadí? Nemůže tam být to standardní průhledné, když jsou stejně uvnitř bílého prvku (#obal)? Nerozumím také tomu několikanásobnému přetloukání nastavení šířky divu #obal. Ach tak, ty máš div #obal v HTML dvakrát. Ale to se přece nemá.
Před přiděláváním nějakých příkras by sis měl udělat pořádek v tom stávajícím, jinak se v tom jednoho krásného dne ztratíš a nikomu se nebude chtít hledat, proč ti to nefunguje.
Podívej se, co dělá pseudotřída :hover. Jistě se ti bude na menu hodit lépe než JavaScript a přehazování tříd u odkazů.
Janvesely12
Profil
Ano, není to úplně OK, ale já si hodnoty průběžně různě mením. A proto to tam mám vícekrát, abych to vždy nemusel psát znova.

Tak si to dám do pořádku, ale co mám s tím hover. Vím že znamená při najetí kurzorem se odkaz zmení na..., ale co s tím?
okolojdouci
Profil *
Janvesely12:
Vím že znamená při najetí kurzorem se odkaz zmení na..., ale co s tím?

Místo
<div class="hlavni_stranka" onmouseover="this.className='hlavni_stranka2'" onmouseout="this.className='hlavni_stranka'">
    <a href="vip.html">V.I.P</a>
    </div>

použij
<div class="hlavni_stranka">
<a href="vip.html">V.I.P</a>
</div>

a v css nadefinuj vzhled pro div.hlavni_stranka a:hover

Nebo to menu udělej slušně a místo divů použij ul, li.
Janvesely12
Profil
Prosím tě, mohl by jsi mi poradit jak udělat a:hover ve stylu hlavni_stranka? Nemůžu na to přijít. :(
Marek88
Profil
[#8] Janvesely12:
Tohle je ale úplný základ a měl by ses to naučit sám na www.jakpsatweb.cz/css.
Janvesely12
Profil
Děkuji ti, ale tohle jsem nemysle. Potřeboval bych aby tam byli dva rozdili. Tedy .hlavni_stranka by mela color:white a a:hover aby měl color:black. Ale aby to bylo v jednom stylu.

EDIT: Je něco špatně když udělám menu v divu?
Janvesely12
Profil
No tak zkouším ul a li. Jak mi tady někdo poradil. Může mi teda někdo napsat jak a co mám udělat jinak?

CSS:
li
{
background:#778899; padding:2px; color:white; text-align:center; border: 2px #696969 solid; width:80%; min-height: 20px; vertical-align: middle; font-size:15px;
}

.li_kurzor
{
background:black; padding:2px; color:white; text-align:center; border: 2px #696969 solid; width:80%;
 min-height: 20px; vertical-align: middle; font-size:15px;
}



Menu:
<ul>
<li onmouseover="this.className='li_kurzor'"  onmouseout="this.className='li'"><a href="ssss">Zkouska</a></li>
</ul>

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0