Autor Zpráva
kry.vosa
Profil *
Ahoj
mohli by ste mi pomoct? (pozor je mi 11let)
Chtěl bych, aby se mi kazdejch tricet sekund měnilo pozadí(jsou to obrázky)???
prosim bez php a pod.
Dik
Darker
Profil
Google nema pro uzivatele zadne vekove omezeni.
function newbg() {
  var bgs=["im1.gif","im2.gif"];
  var element = document.getElementById("meneny");
  element.style.backgroundImage="url("+bgs[Math.ceil(Math.random*bgs.length)]+")";
}
setInterval(newbg, 30+1000);

Nyni vysvetleni toho skriptu, budu predpokladat, ze vis co je javascript, pokud ne, pouzij portal jakspatweb.cz, kde je vse vysvetleno velice polopaticky.
1. Promenna bgs je pole, tedy ocislovany seznam ruznych hodnot (tady sou to zrovna nazvy obrazku pozadi). Pocita se od nuly, a k jednotlivym hodnotam se dostanes takhle: bgs[cislo].

2 Element, to je kus tvoji stranky. Ty pises html kod, ktery se zklada ze spiatych zavorek a necem v nich. Ty veci se pak prelozi na elementy, a daji se prave skriptem menit. A aby ses dostal k tomu, k cemu chces, muzes pouzit ruzne metody. Budes mi rict, cemu chces menit pozadi.

3. Vyber nahodneho pozadi:
pokud si prohlednes radek cislo 4. uvidis tam pole bgs a za nim hranate zavorky. V tech je vzorec, ktery vyhodi cislo mezi 0 (=prvni obrazek v poli) a, v mem prikladu, 1 (=posledni obrazek)

Na zaver ti chi rict, ze sice chapu, ze chces mit stranky barevne a blikajici, ale nikdo krome tebe tu namahu neoceni, uvidis.
kry.vosa
Profil *
tady je html



<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<html>
<head>
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250">
<meta name="generator" content="PSPad editor, www.pspad.com">;
<style>
body {background-color:silver}
input {font-size:1cm;background-color:green;color:yellow}
button {font-size:1cm;color:red;background-color:blue}
p {text-align:center}
h1 {font-size:2cm;color:white;text-align:center}

</style>
<title>
Draci Doupe
</title>
</head>

<body background="C:\Documents and Settings\Tadeáška\Plocha\Kryštof\obr\tapeta.jpg" bgcolor="black">
<script>
a = confirm(" Chyba! \n Soubor file://localhost/C:/Documents and Settings/Tadeáška/Plocha/Kryštof/T.s.t.r.html nelze spustit. \n Chcete pokračovat?");
if(a == false)alert("Nashledanou!")
if(a == true)alert("Dobry den")
</script>

<p> <input type="text" value="Jméno" onfocus="if(this.value=='Jméno') this.value=''"><br>
<input type="password" value="Heslo" onfocus="if(this.value=='Heslo') this.value=''"><br>
<button onclick="d;">Prihlasit</button>
</p>
<script>

</script>
</body>
</html>
Darker
Profil
Skus to prosim nejdriv sam. Vidim ze mas obrazzek nastaveny v BODY, tedy za element v moji funkci dosadis:
var element = document.getElementsByTagName("body")[0];

Pak si akorat do pole s obrazky napis vlastni cesty v obrazkum na pocitaci.
_es
Profil
Darker:
bgs[Math.ceil(Math.random*bgs.length)]
Namiesto Math.ceil treba použiť Math.floor.
Darker
Profil
_es:
Namiesto Math.ceil treba použiť Math.floor.
Ajo, omlouvam se, spletlo se mi to. tedy:
function newbg() {
  var bgs=["im1.gif","im2.gif"];
  var element = document.getElementsByTagName("body")[0];
  element.style.backgroundImage="url("+bgs[Math.floor(Math.random*bgs.length)]+")"; //random vraci cislo v intervalu (0;1), vynasobim delkou pole a zaokrouhlim dolu.
}
setInterval(newbg, 30+1000);
_es
Profil
Darker:
setInterval(newbg, 30+1000);
A ešte by to malo byť 30 sekúnd, nie 1,03 sekundy :-)
Darker
Profil
Prisahal bych, ze sem to opravil. Asi sem nemel zaply numpad. Tedy omluva podruhe. Mohls rovnou postnout spravny kod :)
function newbg() {
  var bgs=["im1.gif","im2.gif"];
  var element = document.getElementsByTagName("body")[0];
  element.style.backgroundImage="url("+bgs[Math.floor(Math.random*bgs.length)]+")"; //random vraci cislo v intervalu (0;1), vynasobim delkou pole a zaokrouhlim dolu.
}
setInterval(newbg, 30*1000);
Adrifinel
Profil
C:\Documents and Settings\Tadeáška\Plocha\Kryštof\obr\tapeta.jpg" bgcolor="black"


Jen taková poznámka, tohle ti nepůjde, pač obrázek musí být volně přístupný a to tady není, pokud není tvůj pc " veřejný server", takže doufám, že i ty obrázky, které chceš měnit nemáš na local disku.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0