Autor Zpráva
Idiot
Profil *
Ahoj, mám taký problém a neviem ako ho vyriešiť. Mám takýto (staihnutý z JPW) formulár
<form action="form.php" method="POST">
Oblíbené jídlo: <input type="password" size="16" name="jidlo">
<input type="submit" value="odeslat">
</form>

A keď tam niečo napíšem a odošlem tak sa prosto nič nestane...Keď som dal do action odkaz na html súbor malo to rpesmerovať na ten súbor ale tiež to nespravilo nič tak neviem :/
Idiot
Profil *
+ Zistil som že na normálnom serveri to beží ale u mňa doma nie :/
Darker
Profil
V tom co jsi zde popsal a předložil problém není, takže není snadné ti poradit. Zkus to v Delfách, ale až v pondělí, v pátek mají zavřeno.
Edit:
Mě se na PC formulář odešle, i když míří relativně - na disk. PHP skript se ti samozřejmě spustit nemůže, na to bys musel mít virtuální server.
Idiot
Profil *
Ten virtuálny server mám ;) PHP skripty mi bežia správne len nechápem prečo nejde ten formulár... Raz som to prepísal na odkaz na html súbor a naskočilo to, potom som to prepísal znova na php a už nefunguje nič :/ čo sú Delfy?
Idiot
Profil *
Neviem len že či nie je problém niekde v nastavení Apache alebo niečoho :/
okolojdouci
Profil *
Idiot:
tak sa prosto nič nestane

A co by se podle tebe mělo stát? Máš v tom form.php nějaké načtení $_POST["password"] ? Nemáš pocit, žes toho sem napsal trochu málo? Ve formuláři chyba není.
Idiot
Profil *
Malo by sa to snáď presmerovať na stránku form.php alebo keď som tam zadal HTML odkaz tak na html web ale nič to nespravilo. Vo form php mám <? echo $_POST["jidlo"] ?> a ajkeď už som rozbehal ten formulár tak neviem prečo ale prosto mi to nevypíše, naskočí iba prázdna stránka form.php :)
Darker
Profil
okolojdouci:
Ve formuláři chyba není.
Přesně tak, ten se odesílá. DOkonce jsem to jak pitomec zkoušel, když tu takhle fňukáš.

Idiot:
Vo form php mám <? echo $_POST["jidlo"] ?>
Zkus <?php. Jen hádám, protože nás i nadále spíš desinformuješ. A co jsou delfy si najdi na Wikipedii.
okolojdouci
Profil *
Omlouvám se, samozřejmě tam patří $_POST["jidlo"]. A co toto? http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=9&topic=131407
Ugo
Profil
tuhle magii vetsinou dela mod_rewrite (htaccess) zkontroloval bych ten stejne jako cestu k souboru form.php .. chyba bude asi v ni formular je spravne a bylo by smutne kdyby nebyl takze jestli bude mlatit hlavou o stul tak posli vic info. predevsim si ale zkus dat action absolutni cestou a pak kdyztak ladit
Idiot
Profil *
Bože prepáč :( Prechádzal som celý kód snáď 10krát a chybu som nenašiel tak potom som to sem zavesil...
Idiot
Profil *
Ach, áno už to ide... Myslel som si že mám ten krátky zápis povolený na mojom serveri, SORRY! ;)
Idiot
Profil *
Ugo - Ten formulár mi už beží, síce neveim čo som vlastne opravil, ale beží :) Ďakujem všetkým :)
Darker
Profil
Myslel som si že mám ten krátky zápis povolený na mojom serveri
Hledej SHORT_OPEN_TAGS.
Idiot
Profil *
Darker- netreba, pre istotu sa naučím písať to php kebyže strčím web niekam na server kde tie krátke tagy povolené nie sú, každopádne ďakujem veľmi pekne za rady ;)
Darker
Profil
Nauč se psát to „php“ za php značku, jinak na to doplatíš, až zas nebudeš vědět, proč ti něco nefunguje.
Idiot
Profil *
A čo som práve napísal? :D
Darker
Profil
Aha, promiň, špatně jsem to přečetl.
Idiot
Profil *
Pogoda ;) Mám ešte jednu trápnu otázku... Ako by som spravil formulár, ktorý by po odoslaní napísal niečo do HTMl no tak aby ot tam ostalo. Napr. na pridávanie noviniek by som napísal novinku, odoslal formulár, nejako dostal do HTML a uložil... Dúfam že je to zrozumiteľné ;)
okolojdouci
Profil *
Idiot:
Ako by som spravil formulár, ktorý by po odoslaní napísal niečo do HTMl no tak aby ot tam ostalo. Napr. na pridávanie noviniek by som napísal novinku, odoslal formulár, nejako dostal do HTML a uložil.

Samotným html nelze, musíš použít php. Možnosti jsou dvě, zapisovat do souboru nebo do databáze. Zápis do souboru je o malinko jednodušší, ale od jisté zátěže narazíš na problémy. S databází se to teoreticky může stát taky, ale při takových zátěžích, jakých skoro určitě nikdy nedosáhneš.
Darker
Profil
A praktická ukázka nejednoduššího řešení:
post.php:
if(isset($_POST["msg"]))$msg=htmlspecialchars($_POST["msg"]); //zmenim HTML znaky na entity a zabranim tak XSS utokum
$file="zpravy.txt";
$delimiter="<msg>";
if(file_exists($file)){  //pokud existuje
  $zpravy=file_get_contents($file);  //nactu onsah souboru
  if(isset($_POST["msg"]))$zpravy.=$delimiter.$msg;  //Dam mezi stare a novou nejake delitko
}
else {
  if(isset($_POST["msg"]))$zpravy=$msg;
  else $zpravy="";
}
$zpravy=explode($delimiter, $zpravy);  //rozdelim zpravy do pole podle delitka. $zpravy[0] bude obsahovat prvni zpravu...
//Vypis:
echo "<h1>Novinky</h1>";
for($i=0; $i<count($zpravy); $i++) {
  echo "<div style=\"border:3px dotted red; background:black; color:yellow; margin:10px;\">";
  echo $zpravy[$i];
  echo "</div>";

}
file_put_contents($file,implode($delimiter,$zpravy));
Idiot
Profil *
Chápem tak akurát tomu echu ale ok xD

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0