Autor Zpráva
Bankai
Profil *
dobrý den rád bych se zeptal jak rozjet webový server na svém vlastním pc (win7) připojení mám od upc a oni přidělují každému veřejnou ip kterou k tomu potřebuji ne?
Bankai
Profil *
stačil by mi nějaký návod jestli je někde na netu...zkoušel jsem IIS7 ale nějak se mi nedařilo.... potřebuju něco lehčího
Zechy
Profil
Stejně se ti tam časem nikdo nedostane, veřejnou IP sice máš, ale ta je dynamická, takže časem máš stejně úplně jinou adresu.
Bankai
Profil *
já to nepotřebuji kvůli tomu aby se mi tam dostavali lidi ale okruh přátel jako jednorazové využití a pochopení jak na tydle věci kdyby jsi mi hodil nějaký odkaz s návodem jestli o nějakém víš moc děkuju
Zechy
Profil
Stačí ti Apache Server, ale o veřejnym přístupu na něm nic nevim, zkus zapátrat na webu.
Bankai
Profil *
hmm tak uvažuju jestli kdybych vzal hamachi udělal bych s kamošema virtualni lan sit a ja bych hostoval ty webove stranky... kdyby oni napsali localhost nebo ja uz nevim co se to pise zobrazi se jim to ?
smonkey
Profil
Zdravím,

zkus si o tom něco přečíst, něco si najít. Já teda nevím, jak to funguje na Widlích, protože používám Linux, ale předpokládám, že to bude podobné. Takže si zjisti jestli máš veřejnou IP, nahoď Apache a v routeru nastav port forwarding.

Zkus ty tučně napsané slova použít jako "vodítko" a napsat je do gůglu ;) Ono je toho samozřejmě víc, ale tohle by mělo do základu stačit (pro webový server se ještě většinou nahazuje PhP, MySQL, FTP, ...).
Medvídek
Profil
Zechy:
Stejně se ti tam časem nikdo nedostane, veřejnou IP sice máš, ale ta je dynamická, takže časem máš stejně úplně jinou adresu.
Já mam tu svoji IP dynamickou už přes rok stejnou. Pokud nevyměníš modem s jinou MAC adresou, tak dostaneš stejnou IP. Apache tam v pohodě běží, všechny modemy od UPC mají port forwarding, takže pokud seš modemem připojenej přímo k PC, tak by neměl být problém. Pokud máš ještě svuj router za modemem, tak opět port forwarding na svuj PC (tomu přiděl v rámci místní sítě statickou IP a v DHCP routeru nastav rozsah od té IP, co nastavíš tomu PC), nebo hoď svoje PC do DMZ, ale tam pozor na zabezpečení :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0