Autor Zpráva
ren
Profil *
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat na možnost využít sitemap.xml ke zlepšení pozic webu ve vyhledávačích - možná špatně řečeno. Jde o to, že na hlavní straně e-shopu je potřeba registrace a my potřebujeme, aby roboti prošly především následující "podstránky". Omouvám se za laický dotaz, ale z toho důvodu je zařazen do rubriky Problémy v začátcích. Tento dotaz vychází z informace, že lze ovlivnit kavlitu webu i technickými aspekty, a jedním z nich je sitemap.xml.
Díky za odpověď a hezký večer
Tasartir
Profil
Já se možná tak trochu hloupě zeptám: proč bych měl mít radost z toho, že mě vyhledávač pošle na stránku s obsahem, ke kterému se nedostanu, protože nemám registraci? Možná máte důvod po návštěvníkovi nejprve chtít, aby se představil, než se mu představíte vy sami a předvedete nabízené zboží..

Ale jinak částečně ano, sitemap.xml pomáhá robotům najít stránky, ke kterým by se jinak nemusely dostat. Také jim můžeš naznačit, které stránky považuješ za důležitější než jiné, a přibližný interval jejich aktualizace. Ale to jsou jenom rady a náznaky, které nemusí brát v potaz. Nic jiného sitemap neposkytuje. Web si automaticky nezlepší pozici jenom existencí sitemap.xml, pouze pomůže robotům najít všechny stránky.
ludekbrno
Profil *
ren:
Jde o to, že na hlavní straně e-shopu je potřeba registrace a my potřebujeme, aby roboti prošly především následující "podstránky"
Pokud se bez registrace na ty podstránky nedá dostat, nedostane se na ně ani robot přes sitemap. Pokud je problém s návštěvností webu, jistě je hlavní příčinou nutná registrace, aby se návštěvník dostal k obsahu, protože jen minimum lidí je ochotno registrovat dříve, než při dokončení nákupu.
margin
Profil *
ren:
na hlavní straně e-shopu je potřeba registrace
Uživatelé se musí hlásit na vrátnici!
"To by takhle nešlo, aby si po webu courali, jak je napadne, lezli na stránky jen tak halabala a dělali tam co chtěli!"
ren
Profil *
Děkuji za odpovědi.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0