Autor Zpráva
speedy236
Ahoj, jsem na tomhle fóru nový moc spěchám tak jsem si ani nestihl pořádně přečíst pravidla.. No jde o tohle s kamarádem předěláváme starý web ( z metinu) na Minecraft a nefunguje nám tam čeština je tam nastaveno utf-8 mělo by to být dobře, ale nevím proto se ptám Vás zkušených co na tom mám špatně tady je kód:

<html>
<head>
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<meta http-equiv="Content-language" content="cs"> 
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
</head>
</html>

PS. Stránku píšeme částěčně v PHP a částěčně v HTML
Yuhů
těžko radit, když nevidíme, jak přesně to "nefunguje". Zkus změnit to charset=utf-8 na další tři možnosti:

charset=windows-1250
charset=iso-8859-2
charset=utf-16

a sleduj, jestli se to neopraví. Pokud ne, tak sem napiš víc podrobností, ideálně odkaz na chybnou verzi nebo aspoň kus toho zmršeného českého textu (i z toho je občas něco vidět).
jenikkozak
speedy236:
Dej pozor na to, že nezáleží pouze na tom, jakou hlavičku posíláš (a co máš v metatagu), ale také v jakém kódování ukládáš všechny soubory, ze kterých stránku skládáš. Je potřeba, aby už při ukládání souboru bylo nastaveno, že jde o uft-8. (Třeba v PSPadu se toto nastavení mění v záložce Formát.)
okolojdouci
Profil *
jenikkozak:
Dodal bych, že pspad má od začátku problém s detekcí utf. Prostě se nedá spolehnout na to, jaké kódování se v tom menu ukazuje. Je potřeba vybrat jiné (třeba cp1250), uložit, pak vybrat utf8, uložit. S autorem jsem si o tom kdysi psal, ale neshodli jsme se na tom, že to je nejlepší řešení.
Toto platilo ve všech verzích. Jestli je to i v té měsíc staré 4.5.6, to teď nevím.
jenikkozak
okolojdouci:
Dodal bych, že pspad má od začátku problém s detekcí utf.
Ukazuje ji občas špatně, ale ukládá soubory správně. Nebo aspoň se mi nestalo, že by to uložilo soubor jinak, než bych zamýšlel.

Jestli je to i v té měsíc staré 4.5.6, to teď nevím.
Bohužel ano.
okolojdouci
Profil *
jenikkozak:
ale ukládá soubory správně

Mám pocit, že když to utf bylo napoprvé chybně detekováno, nebyl na to v těchto případech spoleh ani pro to uložení - proto ten mezikrok s 1250. Ale můžu se plést.
speedy236
No jak to nefunguje se můžete podívat ZDE
Jinak PsPad nepoužívám web píšeme v Notepadu
Ještě se chci zeptat jestly existuje nějaký převaděč nebo něco takového co převede písmena s háčky do těch &aacute; a tak? HTML moc neumím..

Skusím se jěště podívat na ostatní stránky jak to je tam.
Díky za všechny rady.

//Edit Pro ty co to nevidí myslím ty otazníky
Adrifinel
speedy236:
Jestli používáš notepad++ tak napíšeš text a dáš uložit nebo to i použiješ možnost konvertovat do ...?
Stardantně se soubor ukládá myslím v 1250, je třeba ho překonvertovat...
okolojdouci
Profil *
speedy236:
převaděč nebo něco takového co převede písmena s háčky do těch &aacute;

Nedělej to. Ukládej v utf a nastav utf v hlavičce a bez entit se obejdeš. Notepad = poznámkový blok, tam toho moc nenastavíš. Jestli máš notepad++, tak by bylo fajn to napsat přesně. Co a jak umí, to nevím.
Adrifinel
okolojdouci:
I v obyčejném notepadu to jde uložit do utf :)
margin
Profil *
Obyčejný Notepad při ukládání do UTF-8 na začátek souboru zapisuje BOM, PHP si s tím neumí poradit a to přináší problémy.
Adrifinel
margin:
Já mám v notepadu++ dvě možnosti, konvertovat do utf-8 nebo do utf-8 (bez Bom), vždycky jsem si myslela, že ta první možnost je s Bomem...
speedy236
Díky za vaše rady, už jsem to opravil sice nevím jak ale jde to.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0