Autor Zpráva
Joe23
Profil *
Dobrý den, založil jsem si fórum, ale nikdo se tam ještě nezaregistroval (fórum je v provozu necelý měsíc). Jak jej mám rozjet, aby se tam začali registrovat?
panther
Profil
Joe23:
prvně si polož klíčové otázky:
Proč by se měl na tvém fóru někdo registrovat? Co to dotyčnému přinese oproti konkurenčnímu fóru? Ví uživatelé o tom, že nějaké fórum existuje? Patří k webu, který je něčím zajímavý? ...

Tyto otázky si zodpověz a pravděpodobně budeš vědět, proč jsi na fóru sám.
Do povědomí lidí se můžeš dostat časem díky obsahu, nebo masivní reklamou jakéhokoliv druhu. Ve tvém případě spíše to první.
Ivy
Profil
Popros jednoho nebo několik kámošů aby se ti zaregistrovali. Pak s nimi chvíli diskutuj o zajímavých a originálních tématech týkajících se zaměření fóra. Ostatní se buďto přidají anebo ne. Pokud máš fórum úplně prázdné tak na takové se nikomu registrovat nechce. Pak bude potřeba abys na fórum pravidelně chodil, nově zaregistrované přivítal, odpovídal jim na otázky a přidával další hodnotné příspěvky. Někde jsem četla (teď už si nevzpomenu kde) že administrátor musí ze začátku tvořit zhruba třetinu obsahu. Příliš s tím neotálej, protože pokud ti tam lidi už chodí tak je nenech aby si řekli "Tady nic není", odešli a už se nevrátili.
Mistr
Profil
Ivy:
je nenech aby si řekli "Tady nic není", odešli a už se nevrátili
Podobný motiv k nenavštěvování Tvého fóra by, Joe23, mohli mít návštěvníci i v případě, uvidí-li, že poslední příspěvky jsou již hodně staré. Ani to nesvědčí o aktivním fóru.
Marek88
Profil
Chceš aby se ti tam lidé registrovali nebo aby se ptali a diskutovali? Zrušil bych registraci...
ludekbrno
Profil *
Dneska velké množství fór vyžaduje registraci pro přispívání, přesto návštěvnost mají. Takže v tom bych neviděl až takový problém, i když část lidí to jistě odradí. Záleží ale na tom, jestli o daném tématu můžou diskutovat jinde. Pokud ne, tak se část lidí k registraci přesvědčit nechá. Zásadní problém bude ale v tom, že tazatel nejspíš jen umístil fórum na web a tím jeho propagace skončila, takže o něm vůbec nikdo neví. U fóra musí být pro začátek nějaký zajímavý obsah, který přitáhne lidi a o kterém se bude dát diskutovat. Jen málo fórům se podařilo rozjet se samostatně a nezávisle na nějakém webu se zajímavým obsahem, většinou je fórum jen jednou ze součástí rozsáhlejšího webu. To už musí být opravdu obecně zajímavé téma, aby ho lidé vyhledávali i bez toho. Ovšem i pokud ho vyhledají a naleznou tam fórum, kde se musí zaregistrovat a přitom tam není ještě žádný příspěvek, co by je tak asi mělo přimět k tomu, aby se zaregistrovali? Jednoduše NIC a taky to tak dopadlo.
Ivy
Profil
A o čem to tvoje fórum je? Nechceš dát pro začátek odkaz aspoň sem? Třeba by tam někdo zavítal a i rady by mohly být konkrétnější.
Joe23
Profil *
Znovu ještě otevřu tohle téma (jinak moc děkuji za rady) a zeptám se, zda je lepší nechat fórum přístupné pro návštěvníky (tedy zobrazení témat, příspěvků), anebo otevřené jen pro registrované uživatele? Tedy, že návštěvníci vůbec nevidí obsah fóra?
jenikkozak
Profil
Joe23:
anebo otevřené jen pro registrované uživatele?
Zamknout a zaheslovat a schovat. Protože jde o něco hodně tajného, když nechceš prozradit, o čem to fórum je a jakou má adresu.
Joe23
Profil *
jenikkozak:
"když nechceš prozradit, o čem to fórum je a jakou má adresu."
Myslíš jako napsat sem zaměření fóra i adresu? Myslel jsem, že sem to napsat nemůžu, ale jestli jo, mile rád ji sem napíšu, i když zaměření fóra je o hodně jiné, než zaměření tohoto fóra.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Joea23:
Jakákoli nutnost registrace ztěžuje přístup, proto je lepší, pokud je to možné, se na registraci buď úplně vybodnout, nebo ji nabízet jen jako atraktivní možnost navíc. Odkaz související s dotazem sem samozřejmě napsat můžeš.
Fisak
Profil
Petr ZZZ:
by mě zajímalo jaká je hranice mezi návštěvní knihou a fórem bez registrace... vím že je takovýchto fór hodně ale mě to spíše pak přijde jako návštěvní kniha nikoliv plnohodnotné fórum kde má každý svůj nick a svoje id ...
panther
Profil
Fisak:
takže DJPW ti přijde jako návštěvní kniha, když není registrace povinná? V tom opravdu rozdíl nebude.

Diskusní fórum má kategorie, témata a dotazy, kniha návštěv takové členění nemá ani omylem. Ale na to původní dotaz nesměřuje.

Otázka byla, zda vyžadovat registraci, či nikoliv - a ta zodpovězena byla.
Ivy
Profil
Jsem toho názoru, že registrace opravdu některé lidi odradí (častokrát i mě). Ale na druhou stranu bych se neodvážila doporučovat zrušit registraci bez opravdu dobrého zabezpečení 1. proti komentářovému spamu vkládanému roboty 2. proti komentářovému spamu vkládanému lidmi a proti trollům. To druhé jistě může zabezpečit admin a později moderátoři. Ale je to spousta času stráveného hlídáním fóra. Na internetu se dá najít spousta příkladů, jak fórum dojelo na přeplněnost reklamními spamy, flamy a urážkami. Takže doporučuji pečlivě zvážit.
Určitě bych nedoporučila fórum nastavit tak, aby náhodný návštěvník nic neviděl, potom nebude mít žádný důvod se registrovat. Později ovšem můžeš některé sekce dát viditelné jen pro registrované. Tedy pokud se rozhodneš registraci zachovat.
panther
Profil
Ivy:
mě by též registrace odradila, pokud bych někde hledal odpověď na jeden dotaz - hledal bych raději forum bez registrace. Ale máš samozřejmě pravdu, s registrací je potřeba méně administrátorského času na správu fóra. Na druhou stranu, když registrace všechny odradí, nebude potřeba žádný čas :-)
Fisak
Profil
panther:
No pávě že Djpw není návštěvní kniha o to víc mě zajímalo kde je a hranice :-) ale máš pravdu v tom že návštěvní kniha slouží jen k jednomu a to psát tam své názory. Zatímco Fórum se dá brát jako diskuze pro více účelů...
Joe23
Profil *
Tak tady je odkaz na fórum. I když si myslím, že zde žádného potencionálního uživatele nezískám, ale kdoví. :)
http://drquinn.forumr.net

Mohli byste mi sem napsat prosím po zhlédnutí (či případném zaregistrování), Váš názor na fórum.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Joea23:
Na hodnocení stránek zde máme vlastní kategorii; než požádáš o hodnocení, doporučuji nahlédnout do pravidel kategorie.
Joe23
Profil *
Reaguji na Petr ZZZ:
No, nevím, zda-li to bude mít cenu, nejspíš ne. Mám obavy, že se fórum stejně neujme!
Fisak
Profil
Co registraci řešit ještě uplně jinak... Člověk napíše pod určitym nickem např "Joe23" a ten se uloží do db s IP adresou. Jakmile napíšeš budeš mít možnost nahoře v panelu si tento svůj profil uložit a v nastavení ho doplnit o další informace (mail, www, popis apod) myslím si že by to pro mnoho lidí bylo více příjemné než hledat kde se zaregistruješ znova vyplňovat svůj nick atd.. Samozřejmě je to jen návrh určitě zde bude mnoho připomínek že tento nápad má nedostatky :-)
Ivy
Profil
1. Takže zaprvé mě docela odradí to okno o registraci jakmile tam přijdu.
2. Zaměření fóra je takové, že odhaduji že nebude nikdy široce populární, neboť lidí co budou chtít diskutovat o jednom seriálu příliš nebude.
3. Je to phpBB, takže kdybys chtěl dobré zabezpečení proti spambotům tak koukni na oficiální podporu a hledej "vlastní pole v profilu". Velmi doporučuji v případě že ponecháš registraci a i v případě že zapneš captchu.
4. Subfóra kde zatím žádný příspěvek není doporučuji schovat a zviditelnit teprve až tam něco bude anebo zakládat průběžně podle potřeby. Fórum kde je polovina subfór úplně prázdná totiž nepůsobí dobře.
5. Vlož si svoje fórum i na oficiální stránku podpory (odkaz výše), je tam k tomu speciální kategorie Vaše fóra - nějaké návštěvníky ti to přivézt může.
Edit: Tady najdeš taky něco k tématu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0