Autor Zpráva
Adrifinel
Profil
Pokud byste se měli rozhodnout, že někomu zaplatíte za vytvoření web či jeho úpravu. Tak co by bylo pro vás prioritní? Na co byste si dávali, třeba pozor?
Adrifinel
Profil
Mám zaplatit za předělání vzhledu tohoto webu: http://digitalnimonstra.cz/ cca 1000,-. No mě, jde hlavně o to, aby se dosavadní ukazoval stejně. Je cena za vzhled přijatelná nebo byste si představovali, že dáte 1000vku za něco více?
Radek9
Profil
Adrifinel:
A odkaz na ukázku toho nového vzhledu nám dáš? Bez něj ti asi těžko řekneme, jestli to má takovou hodnotu.
Adrifinel
Profil
Radek9:
No to se snažím vytáhnout z toho, co mi ho má dělat...
panther
Profil
Adrifinel:
pokud jste se už s někým dohodli na předělání webu, předpokládám, že sis prohlédl reference a podle nich nového designéra vybíral.

Dále předpokládám, že máte sepsanou smlouvu, kde je specifikováno, jak má výsledný web vypadat (alespoň v obrysech).
Dále předpokládám, že máte smluvené skicovné, tedy pokud se ti nebude design líbit, zaplatíš pouze skicovné a budeš hledat jiného designéra.

Tak, a protože nepředpokládám nic z výše předpokládaného, asi ti nezbude než se smířit s tím, co ti dotyčný dodá, případně po něm pak žádat úpravy na míru (které by klidně mohly být zpoplatněny). Obecně tisícovka je na vytvoření kvalitního designu strašně málo, ale tak s tím asi trochu počítáš, že za málo peněz bude velmi pravděpodobně málo muziky.

V nadpisu tématu píšeš ne pouze o vzhledu (jako v [#1]), ale o webu (včetně nakódování?). Potom už je to sakra málo :-)

Tak co by bylo pro vás prioritní?
určitě reference, s tím, že je častokrát lépe zaplatit víc, než šetřit na nesprávném místě (to ostatně platí u vícero oborů)

Na co byste si dávali, třeba pozor?
dodržení termínů stanovených ve smlouvě, doladění designu do posledního detailu, který si přeju (a který je někde před započetím dílo písemně specifikován)
Adrifinel
Profil
panther:
Právě, že ne. Já si dala nabídku zadarmo, přičemž mi šlo víceméně o to, aby se dosavadní vzhled nerozhazoval.
A smlouvu nemám. Jde to vůbec pokud je mu 15náct?
Skicu mi taky nechce poslat. Chce nejdříve poslat celý web, prý bez toho nemůže dělat.
Chtěl nejdříve přístup na ftp, ale poslala jsem ho někam.
To je jeho web: http://simplix.hys.cz
No otázka je, co je myšleno kvalitním desingem. Třeba ten dosavadní není kvalitní, že?
Mě jde hlavně o to, aby se nerozhazoval, tedy optimalizaci a trochu ho zmodernizovat, aby řekneme nevypadal tak zastaralé, víceméně nechci nic od úplné píky. +Použije moje vlastní obrázky.
No já to myslela, víceméně obecně. Kolik bys dal za web. Přičemž by byla samozřejmě diskuze o tom, za co bys to vlastně zaplatit. Vzhled+RS? Komplezní správa? A tohle jsem uvedla jako příklad.
A bereš to za úplně novej web nebo i za vyspravení již hotových funkcí, které jenom potřebuji vyspravit?
shaggy
Profil
Adrifinel:
Já si dala nabídku zadarmo, přičemž mi šlo víceméně o to, aby se dosavadní vzhled nerozhazoval.
Tak čo má dodať? Nový grafický návrh, alebo upraviť kód súčasného webu? To sú dve rozdielne veci.

Záleží, čo očakávaš - podľa toho, že si si vybrala niekoho, kto má 15 rokov a má web na freehostingu, asi nečakáš extra kvalitu. V tom prípade mi príde 1000Kč ako rozumná cena. Ale za normálny dizajn je to veľmi málo, keby mi niekto ponúkol grafiku za tú cenu, bál by som sa výsledku.
jenikkozak
Profil
Adrifinel:
Právě, že ne. Já si dala nabídku zadarmo, přičemž mi šlo víceméně o to, aby se dosavadní vzhled nerozhazoval.
Tak proč píšeš o tisícovce?

Jde to vůbec pokud je mu 15náct?
Je-li mu patnáct let, nemůže mít firmu.

Skicu mi taky nechce poslat. Chce nejdříve poslat celý web, prý bez toho nemůže dělat.
Chtěl nejdříve přístup na ftp, ale poslala jsem ho někam.
Grafik nepotřebuje přístup na FTP.

Kolik bys dal za web.
Jestli mohu odpovědět i já, tak částka, kterou jsem ochoten zaplatit za design webu, záleží na tom, o jaký web se jedná.
Pokládáš obecné otázky tam, kde ti obecná odpověď bude na houby.
Adrifinel
Profil
shaggy:
Já chtěla úpravu. Nacpal mi nový...
Upřímně, kdybych chtěla extra kvalitu, tak si rozhodně najdu někoho, komu není 15náct. Když už mám dát někomu za to velké peníze, tak chci to přesně na míru. Jsem zvědavá, co vyplodí.

jenikkozak:
Protože jí chce po mě on. Napsal mi i když jsem dala jasně požadavek, zadarmo.

No, tak dejme tomu, kolik by sis řekl za optimalizaci (aby se vzhled nerozhazoval) nebo bys byl ochotnej dát za web, který jsem uvedla?
shaggy
Profil
Adrifinel:
Ak si chcela úpravu a on ti nanútil novú grafiku, na to existuje pomerne jednoduché riešenie - poslať ho niekam.
A ak bola tvoja požiadavka zadarmo a on si vypýtal za to peniaze - rovnaké riešenie ako v predošlom bode.
Adrifinel
Profil
shaggy:
To jsem ho poslala sím několikrát, vypadá to, ale že ty peníze zoufale potřebuje. Takže je ochotnej ve svých požadavcích slevovat. Jinak, to co jsem ukázala, on prý normlaně jinak dělá tohle za tři tisíce.
jenikkozak
Profil
Adrifinel:
No, tak dejme tomu, kolik by sis řekl za optimalizaci (aby se vzhled nerozhazoval) nebo bys byl ochotnej dát za web, který jsem uvedla?
Jako všichni tady na fóru radím zdarma.

Já chtěla úpravu. Nacpal mi nový...
To byly ty změny, které jsi poptávala inzerátem? Jestli jste se domluvili, že úprava webu bude zdarma, a on nyní chce tisícovku, sežeň si někoho jiného.

Takže je ochotnej ve svých požadavcích slevovat.
Pak stačí chvíli počkat, až se přiblíží k nule. :-)
Adrifinel
Profil
jenikkozak:
Jo, ptala jsem se jedným na CSS a druhým na kódy.

No uvidím, co mi pošle, jestli to bude za ty peníze stát. Ne, že by byl problém v ceně, i když já moc peněz nemám, abych si mohla dovolit dát 20 tisíc za web. Tolik si nevydělám ani omylem. Ale když už mám platit, tak chci aby to taky ceně odpovídalo. :)
Taurus
Profil
Jak radí shaggy – náš zákazník, náš pán.

Dívej, evidentně je ta komunikace… divná. Dělá jakési návrhy, posíláte se do háje, nejsem si jistý, co vlastně chceš (promiň, to je asi má chyba). Já bych od tohoto teda dal ruce pryč.

Ještě dodatek – ono hrabat se v kvantech cizího kódu je někdy velká dřina a radši bych asi navrhl nový web, než abych se babral ve starém. Ono by to i těm stránkám prospělo. Asi takto…
Adrifinel
Profil
Taurus:
Divná je. To máš pravdu.
Já vím co chci. Spíše je problém s tím nucením.
Je z toho cejtit, že ty peníze na novej hosting potřebuje hodně nutně a chce je za každou cenu.
A já se taky divím, pokud to myslíš z jeho strany, že to teda neukončil.

No pokud by se dělal nový web, tak bych brala něco jako zjenodušení, lepší zabezpečení dosavadných kódu či prostě, aby byl kód přehlednější, ale víceméně stejnej. Jako aby se ze Seznamu nedělal Google.
Prostě když si tam řekneme nepřeji cms, tak mi nikdo cms nebude nabízet apod. :)
shaggy
Profil
Adrifinel:
Je z toho cejtit, že ty peníze na novej hosting potřebuje hodně nutně a chce je za každou cenu.
A já se taky divím, pokud to myslíš z jeho strany, že to teda neukončil.
Ty sa mu čuduješ? Veď si si tou prvou vetou odpovedala, prečo neukončil "spoluprácu".

Ja by som na tvojom mieste zvažoval, či niekto, kto tak nutne potrebuje urobiť tú stránku za peniaze, dokáže odviesť kvalitnú prácu - teda či výsledok bude lepší, ako to, čo tam je teraz.
Stále ale nechápem, prečo sa nechávaš niekym tlačiť do niečoho, čo možno ani nechceš.
quinux
Profil
Adrifinel:
pokud ti jde jen o to, aby bylo opraveno to roztahování webu a nic víc, tak tam na zběžný pohled není víc práce než na 1-2 hodiny. Účtovat si tak 500 Kč/hod., je na někoho s jednou referencí silně přemrštěná částka.
ludekbrno
Profil *
Taky je dost zvláštní a nezákonné, že se vydává za normální firmu, ale při tom na webu nemá jeden jediný relevantní kontakt. Tedy jméno (název firmy), sídlo, IČ, pouze anonymní kontaktní formulář. Od takové "firmy" bych dal ruce hodně rychle pryč.
Ugo
Profil
ludekbrno:
v podstatě všechny podobné subjekty (studenti, malé ryby) dělají nezákonně, říká si to firma, chce to prachy, ale nikdy to ani náznakem nechce řešit, jak si ty peníze vydělat v souladu se zákonem :) takový postup musí být zřejmý i druhé straně a když o tom uvažuje, tak to evidentně nevadí.

Adrifinel:
1000 Kč za nový design a jeho nakódování (jeslti jsem pochopil) není moc, to jestli stojíš o to co je ti nabízeno a nebo chceš jen nějaké úpravy zdarma nebo za 200Kč víš jen ty, najít člověka v tomhle oboru je otázka pár minut, takže tě rozhodně nic nenutí zůstávat u jednoho. Na nějaké city - že on to moc potřebuje kašli stejně tak jako smlouvání, přednes mu přesný požadavek co chceš a zařiď se podle návrhu řešení, nějaké dohady na X hodin nemají smysl. Vzhledem k věku ty dohady ani nebudou produktivní.
Adrifinel
Profil
Ugo:
No a bere se v potaz i to, že grafiku mám vlastní? Že jediné, co bude potřeba je hodit efekty a nějak to spojit v PS na obrázky na header stránky a sepsat kód dohromady?
No lidi jsem našla, ale musím říct, že se zatím nějak neozývaj...

quinux:
Možná ani to ne. Když víš která část kódu to dělá, tak by se to dalo stáhnout i pod hodinu.

shaggy:
Jsem už taková :)
A stejně není ani jisté, jestli mu něco dám. On ví, že nejsem s ním spokojená, ale dávám mu šanci. Upřímně jsem zvědavá jestli se na to nevybodne nakonec.
quinux
Profil
Adrifinel:
Možná ani to ne. Když víš která část kódu to dělá, tak by se to dalo stáhnout i pod hodinu.
no, reálně 5 minut :) ale pouze pokud jde o ty sloupce. jak jsem psal na zběžný pohled, neprocházel jsem všechny kategorie a nevím jestli nemáš ještě někde schovaný nějaký špek :)
Petr ZZZ
Profil
Adrifinel:
Když víš která část kódu to dělá, tak by se to dalo stáhnout i pod hodinu.

Pokud to dělá profesně a ne z dlouhé chvíle, bude nejspíš nějak kalkulovat také čas strávený komunikací.
_es
Profil
Adrifinel:
No já to myslela, víceméně obecně. Kolik bys dal za web.
Všeobecne to je interval od 0 do nekonečna.
Z diskusie však vyplýva, že nejde o nejaký všeobecný dotaz, ale o nejaké ponosy na to, že namiesto práce zadarmo chce niekto aspoň malú odmenu 1 000 Kč. Všeobecná rada je, dohodnúť si, čo najpresnejšie, čo a za čo. Nejaká zmluva je asi, pre výšku „zákazky“, nepotrebná.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0