Autor Zpráva
Hitokage
Profil
Zdravím.
Berte mě jako úplného začátečníka v programování stránek. Předem se omlouvám, jestli jsem už přehlédl odpovědi na mé otázky někde na tomto webu. Pokud ano prosím o odkaz.
První věc, která mi vrtá hlavou je jaká se dneska používá nejvíc metoda pro zobrazování článků. Znám metodu pomocí framů, ale slyšel jsem, že dnes se již nepoužívá. Pak už mě bohužel napadá pouze ukládání článků do jednotlivých html souborů s celým obsahem (prostě zkopírovat index.html a měnit obsah namísto hlavní stránky dávat do body jednotlivé články a pak se na tyto soubory odkazovat).
Druhá otázka souvisí s předchozí. Jak pak zařídit, aby se mi po kliknutí na položku v menu zobrazil výpis určité skupiny článků? (opět mě napadá pouze manuální vkládání odkazů na stránku s výpisem)

Děkuji
panther
Profil
Hitokage:
První věc
include

Jak pak zařídit, aby se mi po kliknutí na položku v menu zobrazil výpis určité skupiny článků?
musíš články mít někde uložené (ideálně DB), pak se bude jednat o jednoduchý select. Základ práce s DB třeba na linuxsoftu (a následující).
Hitokage
Profil
Děkuju. Takže k tomu musím použít jiný program než PSPad :D. Samotným kódem to nenapíšu?
Nox
Profil
Hitokage:
PSPadem píšeš kód.... to co psal panther souvisí už s jeho vykonáváním a to je jiná záležitost než psaní. Psát to můžeš i v notepadu ... anebo prostě čemkoli jiném (na to tu téma určitě je)

Nejjednodušší je si založit freehosting, mají už je vše zařízeno a nastaveno (stejně pokud to nechceš jen na vlastní zkoušení to nakonec musíš někam dát); a ukládat soubory s kódem a řešit databázi tam.
Hitokage
Profil
Nox:
ok díky za radu...chápu že kód mohu psát kdekoliv...myslel jsem že existuje nějaký tag nebo něco pro podobné věci...díky
Hitokage
Profil
ještě jeden menší dotaz...jaká je výhoda ukládání článků do DB oproti klasickým souborům? přijde mi jednodužší ukládat text článku do jednotlivých php
panther
Profil
Hitokage:
lépe se z DB filtrují data, práce s DB je imho rychlejší. Nemá problémy se zápisem více paralelních dat, zatímco u souborů může nastat potíž s přepisováním...

Na webu o pár stránkách, kde nezáleží na výkonu, můžou být soubory OK. U projektu většího než malinkého jednoznačně doporučuji DB.
Hitokage
Profil
panther:
ok tak se začnu učit SQL..díky za odkaz výše na seriál...využiju

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0