Autor Zpráva
roboti006
Profil *
Ahoj. Můžu docílit toho že bez formuláře se odešle hodnota do nějakého PHP a podle ní se třeba nastaví zobrazování toho a toho kousku stránky?
jenikkozak
Profil
Využij parametrů v URL při tvoření odkazů.
Someone
Profil
Třeba tohle?:
<?php
$pole = array("none", "block");
if (!isset($_GET['viditelnost']) or !in_array($_GET['viditelnost'], $pole)) {
$_GET['viditelnost'] = "block";
}
echo "<div style='width: 100px; height: 100px; background: black; display:".$_GET['viditelnost'].";'></div>";
?>
<a href="?viditelnost=none">Neviditelné</a>
<a href="?viditelnost=block">Viditelné</a>
roboti006
Profil *
Takže takto nějak by to mohlo fungovat... ale spíš mě zajímalo jak bez informací v adrese ($_POST) by se toto dalo, nebo nedalo zařídit, nebo jen poslat nějakou proměnnou dál aniž by se zanechával v adrese její kus (bez formuláře)
Tori
Profil
session?
roboti006
Profil *
Dobře, přemluvili jste mě zkusím to s $_GET ;) Zatím to nebudu používat, ale Díky
roboti006
Profil *
Ano je to možnost ale po lepším uvážení jsem se shodl v tom že to není řešení pro mě: potřebuju abych tam měl třeba přepínac tlačítko, které by přeplo viditelnost, ale potřebuju aby i po kliknutí na položku v menu se přenášela hodnota uživatelského zadání (např. $v = "iv")
aůe aby tam ta hodnota pořád byla a dala se kdykoli změnit, jestli jsem to dobře vysvětlil
Jan Tvrdík
Profil
Pokud ti nevadí, že nastavení bude stejné pro všechny otevřené panely (FF) / listy (Opera) / karty (Chrome), tak je ideální použít session. Pokud potřebuješ, aby různé panely / ... mohli mít různá nastavení (např. jeden viditelnost povolenou a druhý zakázanou), tak musíš nastavení uchovávat v URL.

Abys nepřišel o parametry nesoucí nastavení při přechodu na jinou stránku, tak musíš zajistit, že tyto parametry budou do všech odkazů připsány. Toho lze dosáhnou pomocí PHP např. tak, že si vytvoříš funkci printLink, která se o to bude starat. Alternativně (a mnohem jednodušeji) to lze vyřešit i pomocí JS, kterým projdeš všechny odkazy na stránce a parametry nesoucí nastavení tam doplní. Nebude to sice fungovat 100%, ale je to relativně jednoduché na implementaci.
roboti006
Profil *
Mohl bys mi poradit jak to provést s těmi session? Hledal jsem sessions na googlu ale moc se v těch článcích neoorientuju (nevím kde přijde session k jménu, hodnotě a tak) a plno dalších věcí nevím, stačí vysvětlit česky nebo odkázat na srozumitelný článek pro úplné
začátečníky... Dík
Tori
Profil
roboti006:
Ad sessions: Zapisujete a čtete z pole $_SESSION stejně jako do/z jakéhokoli jiného pole. Na začátek každého skriptu dejte session_start(); - tím zajistíte, že ten skript bude mít přístup k datům uloženým do $_SESSION v předchozích požadavcích. Pokud byste potřeboval smazat všechna data v poli $_SESSION, nepoužívejte unset($_SESSION);, ale spíš $_SESSION = array();
1Pupik1989
Profil
na smazání všech hodnot session se používa session_destroy(). To byla jen taková vsuvka.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0