Autor Zpráva
ronaldinho
Profil *
Zdravím, vedel by mi niekto poradiť, či sa dá nejako zmeniť tento HTML kód:

<img src=" url prvního obrázku " onmouseover="this.src=' url druhého obrázku ';" onmouseout="this.src=' ZNOVU url prvního obrázku ';">

tak aby sa mi obrázok zmenil až po kliknutí naň a aby sa pred kliknutím na obrázok zmenil farbu?
Tú zmenu farby myslím 2 rovnaké obrázky ale jeden bude mať inú farbu.

Pr. budem mať obrázok-čiernu kocku, keď naň prejdem myškou zmení sa na červenú kocku a po kliknutí na červenú kocku na iný obrázok.
Ďakujem,.
Trejpa
Profil
ronaldinho:
<img src=" url prvního obrázku " onmouseover="this.src=' url druhého obrázku ';" onmouseout="this.src=' ZNOVU url prvního obrázku ';" onclick="this.src=' url iný obrázok ';">
ronaldinho
Profil *
Trejpa:
Zdravím, funguje to.
Ďakujem
ronaldinho
Profil *
Trejpa:
Proím ťa, vedel by si mi povedať čím to je, že keď to idem skúsiť tak to funguje ale keď prejdem myškou na obrázok hneď sa zmení ale keď kliknem tak potom sa zmení až po určitom čase napr.5sek.
Toto mi spraví len ten prvý krát, potom to už mení rýchlo.
Trejpa
Profil
ronaldinho:
Když to postřehneš, tak je tvůj obrázek velký nebo připojení pomalé. V tomto případě se totiž obrázek stahuje až ve chvíli, kdy je potřeba (tady po kliknutí). Potom už se drží v paměti prohlížeče a nestahuje se znova.

Čekání na zobrazení obrázku můžeš zabránit tak, že ho do paměti prohlížeče načteš už při načítání stránky. Někam si dáš skrytý element, který ten obrázek bude obsahovat (třeba jako pozadí nebo IMG o rozměrech 1×1 px). Tak bude mít prohlížeč důvod si ho načíst už při zobrazení stránky a v případě prvního použití skriptem se už na něj nebude čekat.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0