Autor Zpráva
rebas
Profil *
může mi někdo napsat pomocí javacriptu toto:?

mám proměnnou picture, pričemž tato proměná obsahuje webovou adresu na obrazek (třeba http://www.seznam.cz/st/img/2011//logo.png), ale nevim zda ten obrazek je opravdu fyzicky na zminene ceste.

Napadlo me tedy, ze by se dalo nejak vyuzit onload a testovat sirku toho obrazku zda je > 0 pokud ano, tak nacist ten obrazek a pokud neni tak nacist nejaky jiny univerzalni.

Bohužel nelze na daném servru použít ani PHP ani ASP.
Str4wberry
Profil
Napadlo me tedy, ze by se dalo nejak vyuzit onload a testovat sirku toho obrazku zda je > 0
To by mohlo fungovat. Když tomu „obrázku“ vymažeš alt, tak by v případě, že neexistuje mohl způsobit, že offsetWidth a offsetHeight budou nulové. Ale v Exploreru se v případě neexistujícího obrázku zobrazuje křížek:

Takže u něj to nuly asi nebudou. Ale je možné, že budou Explorery napříč verzemi a velikostí textu vracet pro neexistující obrázek stejné rozměry, takže by kontrola v MSIE selhala jen v případě existujícího obrázku stejné velikosti.Nicméně by mělo stačit vytvořit si obrázek a využít jeho události onerror a onload.
rebas
Profil *
Nejsem programátor, takže opravdu nevím co s tím dělat...
v té šabloně je toto:
<img src="{picture}" class="GoodsPicture" alt="{Name}" height="87" width="116" />

problém nastane, když ta proměnná picture odkazuje na neexistující obrázek... to chci nějak ošetřit, bohužel nejsem schopnej tu podmínku sám vytvořit... (nevím co kam dát). Vím jen, že to musí být pomocí javacriptu, jelikož PHP i ASP je na servru zakázáno a nepovolí ho :-(
Str4wberry
Profil
<img src="{picture}" class="GoodsPicture" alt="{Name}" height="87" width="116" onerror="this.src = 'adresa na náhradní obrázek'" />

Jinak tu šablonu zpracovává JavaScript, nebo jak to funguje?
rebas
Profil *
díky moc, funguje to perfektně. Jen pak není při použití tohoto řešení stránka validní. Z tohoto důvodu jsem to ještě nenasadil, ale fungovalo to velmi dobře.

Jde o e-shop, a obchodník pokud si chce zeditovat vzhled musí upravit xsl šablony, pričemž maximálně lze použít javacript nebo xml funkce.

Celý to pak běhá na asp, ale do asp nemá obchodník přístup...

Bohužel šablony měly v sobě mraky chyb, tak jsem je postupně poupravil, zvalidoval, atd. Nejsem programátor, jak jsem psal v úvodu, takže jsem vše dělal stylem pokus/omyl/zpět/jinej pokus atd.

Ještě to nemám úplně hotové, zatím dodělávám ten shop, ale kdyžtak je to tady: www.danbar.cz

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0