Autor Zpráva
7777
Profil
Ahoj mám problém z include pri mojom webe o histórii. Ako by som mohol zariadiť aby sa pri vyvolaní include aktivovali hneď dve veci naraz? Mám trojpanelovú stránku Prvý panel Menu,druhý Obsah a do tretieho zapisujem ešte životopisy postáv alebo nejaké podrobnosti k článku a potrebujem aby sa nejako pri vyvolaní include aktivovalo z článkom Dinosaury v pravom paneli aj podrobnosti. Šlo by to nejako? Lebo ak všetko zapíšem do súboru index.php bude asi čudné pri dinosauroch vyzerať životopis kardinála Richelieu v pravom paneli. Odkaz na webík:http://tomas6.szm.com/
panther
Profil
7777:
co ti bání includovat do prostředního panelu sobor s dinosaury a do pravého soubor s podrobnostmi o dinosaurech?
7777
Profil
Samotné iclude. Minule som chcel vytvoriť niečo také!
Do include napíšem.
lseif ($str == "Dino" && $pg == "Tri") {include "Historia/Pravek/Trias/Trias.php";}
Do menu zasa toto
S adresou ?str=Dino&pg=Tri
tak do stredu mi to vyvolá článok od dinosauroch ale už sa mi nepodarilo aby do bočného panelu vyvolal aj podrobnosti
lseif ($str == "Dino" && $pg == "Tri2") {include "Historia/Pravek/Trias/Trias2.php";}
lseif ($str == "Dino" && $pg == "Tri3") {include "Historia/Pravek/Trias/Trias3.php";}
lseif ($str == "Dino" && $pg == "Tri4") {include "Historia/Pravek/Trias/Trias4.php";}
Ako to nejako tak spraviť?
panther
Profil
7777:
do pravého panelu si dej ty samé podmínky, co máš uprostřed a includuj soubory, které patří do pravého sloupce.
7777
Profil
Ahoj tak mám otázku šlo by urobiť niečo ako include pre html lebo prave som zistil že môj freehosting nepodporuje php respektíve len v platenom programe.
jenikkozak
Profil
7777:
Nejlepší asi bude vyhledat freehosting, který PHP podporuje, nebo si za pár kaček koupit hosting i s doménou. To by tě asi také nemělo zruinovat.

Mimo téma:
V tom příspěvku máš dost často lseif, nechtěl jsi použít elseif?
panther
Profil
7777:
include je PHP funkce, proto funguje jen v PHP. Freehostingů s PHP existují mraky (tedy, spíše jsem nevěděl, že ještě existují ty bez PHP), přejdi na jiný.

šlo by urobiť niečo ako include pre html
Ctrl+C, Ctrl+V :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0