Autor Zpráva
Mitchell
Profil
Poraďte, prosím, jaký grafický editor (freeware) použít pro spolehlivé vytvoření průhledného GIF obrázku.

Dobře se mi pracuje s "AdvancedGif" (z CD Computeru), ale jde o Demo verzi, která na vygenerovaném obrázku zanechá informaci o neregistrované verzi. 35 dolarů se mi investovat nechce...
.
Bubák
Profil *
Používám IrfanViev. Pozor, není to editor, ale prohlížeč, základní efekty a uložení do mnoha formátů, JPEG, PNG a GIF samozřejmě taky. při ukládání se volí průhledná barva. Editor je PhotoFiltre (údajně nejlepší "malý" program zadarmo). Nevím, jestli GIMP umí GIF. Pak je spousta programů zdarma na různých serverech (studna, stahuj, slunečnice...) ke stažení vychvalovaných do nebes ale skutek utek, dývá to malování s dvěmi zbytečnými funkcemi navíc.
peteo
Profil
ak máš záujem o free gif editor, napíš mi do mailu, pošlem ti ho (Microsoft, gifsetup.exe; Microsofe Gif Animator Version 1.1(101)).
Má niečo cez 1M.
blast3r
Profil
Fireworks, mas k tomu aj navod - fireworks.jakpsatweb.cz
peta
Profil *
Mitchell Gimp - http://www.gimp.cz/ lepe www.gimp.org
pruhledny Gif se dela tak, ze udelas obrazek, oznacis nejakou oblast, treba zelenou, prebarvis na bilou a v menu zvolis Vrstva - pruhlednost - a to prvni z pod menu.
Neumim ti to rici, pouzivam anglickou verzi.

Vyborny program je take ACDSee fotocanvas (tu free verzi), ale ten tusim bohuzel pruhlednost neumi
Šlaha
Profil
PhotoFiltre - jde to v něm, je jednoduchý a mně plně vyhovuje. Je i česky:
http://photofiltre.free.fr/download_en.htm
peta
Profil *
Šlaha
Gimp je taky cesky, ale je teda o dos slozitejsi. Tohle neznam, vyzkousim, muze to byt zajimava nahrazka Acdsee foto canvasu
peta
Profil *
Šlaha
Hm, a proc mam zablokovanou volbu zvetseni? Podle toho soudim kvalitu, jake zvetsovaci metody program umoznuje. Takovy Mishel je vyborny.
Radek Hrabůvka
Profil
peta Asi tam máš vir, já v Photofiltre žádnou volbu nemám zablokovanou. Já mám dvě možnosti zvětšení, podle toho, jestli mám zatrženou volbu "Optimalizovat". Ale musíš to hacknout, aby volba "Optimalizovat" byla přístupná. Návod:
Obrázek, průhledná barva, zrušit průhlednost.
peta
Profil *
Radek Hrabůvka
Aha, ano, sory, prehledl jsem. Koukal jsem na zvetseni Oznacene oblasti. A kdyz nic nemas vybrane... :)
Zajimavy program, nema moznost volby metody zvetseni.
V tomhle je fotocanvas jedinecny (sem pouzival trial 1.1), a take se jednoduse ovlada, celkem. Ale zas nesla delat pruhlednost a spol, tak jsem presel na gimpa.
Nicmene, asi bych si musel pro tento program nahrat spiseanglickou verzi, se v tech ceskych popiscich nevyznam.
A take mi vadi ta metoda zvetsovani, neumi vyhladit okraje a udrzet tvar. Treba kdyz udelam par tenkych car pres sebe, dam to zmensit, tak se to ztraci, kdyz to dam zvetsit, je to kostkovane.

Ale urcite je to lepsi nez malovani a instalacka ma 1M. Libi :) si pridam mezi programy :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0