Autor Zpráva
ur22
Profil *
Ahoj vím že je to dost začátečnická chyba, ale zeptám se.
Našel jsem si v návodech jak vložit obrázkové pozadí, vložil jsem ho do stránky, jenže ono se mi tam zobrazilo nejmíň čtyřikrát. Jak to jde udělat, aby se zobrazilo jen jednou? A nejlépe ve středu stránky, ne v rohu?
Taurus
Profil
Klíčové pro tebe bude "background-repeat" a "background-position". Mrkni na www.jpw.cz.
ur22
Profil *
No to jsem udělal ale z toho pozadí se mi ukázal jen jeden řádek ale já chci aby se mi zobrazily všechny řádky
margin
Profil *
Z toho asi nikdo nepochopí, co se ti zobrazilo a jak chceš, aby se to zobrazovalo.
ur22
Profil *
No takže použil jsem
<p style="background-image: url('bg_body_start.jpg'); 
background-repeat: no-repeat">
<html>
Ale z pozadí se ukázal jen 1 řádek co víc mám vysvětlovat?
Konkrétně se mi pozadí ukázalo jen za 1. řádkem textu v mým stránkách. Jenže chci, aby se mi zobrazilo na celé stránce, i tam, kde není text.
jenikkozak
Profil
ur22:
Pak se obrať na výše odkázanou stránku a můžeš začít se studiem.
Proč dáváš odstavec před značku <html>? Proč dáváš pozadí jen jednomu odstavci, když chceš mít pozadí přes celou stránku?

Můžeš zkusit tento zápis do části <head>, jestli něco takového vedeš.
<style>
body {background-image: url('bg_body_start.jpg'); background-repeat: no-repeat; background-position: center center}
</style>
ur22
Profil *
Díky za radu o pozadí jsem si sám samozřejmě všechno přečetl , jinak bych to sem nepsal ale jsem ještě úplný začátečník tak tomu moc nerozumím. Můžem lock.
ur22
Profil *
Proím nezamykat mám ještě jednu otázku. Když použiju kód, který psal janikkozak, ukáže se jen poloviční pozadí, a to v prostředu stránky nahoře. Ukázalo se asi jen 50% z obrázku. Když jsem místo background-position: center center napsal background-position: top, pozadí se sice ukázala větší část, ale pořád jenom asi tak 75%. Chci mít to pozadí celé.
jenikkozak
Profil
ur22:
Proím nezamykat mám ještě jednu otázku.
Zamykání se tu příliš neprovozuje.

Co se týče tvého problému, nejlépe uděláš, když sestrojíš živou ukázku.
ts89
Profil *
živou ukázku sem dát nemůžu, neboť tahle diskuze nepovoluje vložení slova o konkrétní hře, o které mimochodem dělám www stránky. Protože je její název i v url, nemůžu ho nijak přepsat. není to můj problém. myslím, že se ale spokojíte s vysvětlením, že v prostředu stránky nahoře se mi ukáže jen polovina obrázku a zbytek je prostě useklý.
jenikkozak
Profil
ts89:
Já se s tím spokojím. Ale nevím, zda ty se spokojíš s tím, když ti napíšu, že diagnózou je ořízlý obrázek.
Jestli fakt nemůžeš použít žádný freehosting, kam bys ukázku dal, nebo napsat adresu tak, aby se v ní blokovaný řetězec nevyskytoval, zbav kód úplně všech nesouvisejících věcí a přidej ho sem.
Janča N.
Profil
Neskládáš vedle sebe divy obtekáním - floatem? A nezapomněl jsi to poté vycleanrovat? (za všechny naskládané divy dáš <div style="clear:both;"></div>)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0