Autor Zpráva
polly.90
Profil
Zdravím, stránky "píšu" v poznámkovém bloku, nikdy jsem s tím neměl problém, až teď. Občas, když html kod trochu změním a chci ho uložit, tak mi to vypíše hlášku "Proces nemá přístup k souboru, neboť jej právě využívá jiný proces" a soubor uložit nelze, jedině pod jiným jménem. Zprvu mi to dělalo tak jednou ze sta, teď se mi to ale stalo pětkrát za sebou a už na to nemám nervy. Díval jsem se v správci úloh na všechny procesy, ale nenašel jsem nic neobvyklého, nebo něco co by mohlo využívat ten textový soubor, jak se to píše v té hlášce.
Nemáte s tím někdo zkušenosti?
Miloš
Profil
Zkusil bych unlocker.
_es
Profil
polly.90:
Možno to blokuje antivírus.
polly.90
Profil
Tak pro začátek jsem odinstaloval Nortona (stejně to byla zkušební verze a za tři dny by skončila), tak uvidím, jestli to bude tím. Jestli ne, vyzkouším toho unlockera. Díky za reakce..
Rellik
Profil
Neblokuje to antivirus. To je jen taková přiblblá funkce windows - pokud upravuješ nějakou stránku a máš ji zároveň otevřenou v prohlížeči, tak to je ten jiný proces. Případně to máš ještě otevřené někde jinde... Aspoň tak to u těch starších widlí bylo - XP, ty novější na tom budou asi podobně...
Pro tyto "super" vymoženosti sem windows před 5 lety zavrhl a přešel na linux... :)
_es
Profil
Rellik:
Neblokuje to antivirus
Případně to máš ještě otevřené někde jinde
Prípadne to má otvorené ten antivírus.

Pro tyto "super" vymoženosti sem windows před 5 lety zavrhl a přešel na linux... :)
A to ako Linux neumožňuje zablokovať čítanie či zápis obsahu súboru?
Rellik
Profil
_es:
A to ako Linux neumožňuje zablokovať čítanie či zápis obsahu súboru?
No v běžné praxi sem to ještě nezaregistroval. Jediné co nedovolí, tak odpojit třeba flešku, když se z ní kopírují nebo prohlížejí data - to je v podstatě taková ochrana před ztrátou dat. Jinak osobně používám 2 programy na "psaní" stránek. Někdy mám otevřený jeden soubor v obou naráz a navíc i v prohlížeči a pokud něco změním v jednom editoru, druhý to okamžitě pozná a aktualizuje se na ten upravený. Takže se mi taky nemůže stát, že bych v jednom něco dlouho upravova, a pak dal omylem uložit ten neupravený a veškerá práce by byla k ničemu. To už je ale extrém a jsme někde jinde... ;-)
Jinak práva souboru v linuxu, jsou už jiná věc - tady není jen povolení zápisu nebo čtení, tady má každý soubor víc práv... - uživatel, skupina, ostatní - každý může mít na jednom souboru různé práva... No ale to už jsme taky někde jinde od původního dotazu... :)
polly.90
Profil
Rellik:
pokud upravuješ nějakou stránku a máš ji zároveň otevřenou v prohlížeči
Nejsem blbej, tohle byla první věc co mě napadla :D Stránku jsem v prohlížeči zavřel, zavřel jsem i FTP klienta zkrátka všechno u čeho bylo alespoň malé podezření, že by to mohlo využívat ten soubor... Jinak antivirem to nebylo, asi se teda kouknu co je zač ten unlocker
ludekbrno
Profil *
polly.90:
přesto ho v něčem otevřený mít musíš :) Zrovna poznámkový blok je tak jednoduchá záležitost, že to snad není možné nenalézt. Jinak místo poznámkového bloku silně doporučuji PSPad. Je to takový hodně vylepšený poznámkový blok, speciálně upravený pro psaní HTML, CSS, PHP..., v některých případech umí sám doplňovat párové značky atd. a hodně to psaní zjednoduší a zefektivní.
Krakatoa
Profil
polly.90:
Unlocker myslím zobrazuje co využívá blokovaný soubor, tak to pak sem napiš, v čem byl problém .-)
polly.90
Profil
Takže po mém posledním příspěvku problém ustal, ovšem před chvílí to zase začalo blbnout, tak jsem se naštval, stáhnul ten Unlocker (verze, na níž tady byl odkaz nefungovala, asi funguje jen pod XP, pro WIN7 jsem si stáhnul tuto verzi) a Unlocker mi soubor bez problému odemknul pro zápis. Hlásil, že ho využíval program Explorer. Nevím co tím je myšleno, je docela jasné, že ho využívá průzkumník, když mám otevřenou složku s jeho umístěním a nevím že by to kdy vadilo, ale co už... Beru to jako nějaký protivný bug Windows...


Každopádně díky Miloš za dobrý tip!
Chamurappi
Profil
Reaguji na Rellika:
Jinak práva souboru v linuxu, jsou už jiná věc - tady není jen povolení zápisu nebo čtení
Bavíme se o zamykání souborů, ne o uživatelských právech (která jsou i ve Windowsu komplexnější než primitivní souborové atributy).

pokud upravuješ nějakou stránku a máš ji zároveň otevřenou v prohlížeči, tak to je ten jiný proces
Nesmysl, prohlížeč soubor nezamyká. Ani normální Notepad ho nezamyká.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0