Autor Zpráva
vigel
Profil *
ahoj, mam zacatecnicky problem chtel bych aby kdyz kliknu z menu na odkaz se obsah nacetl do "text stranky", precetl jsem spoustu diskuzi , ale porad mi to neni jasne nemohl by nekdo prosim polopate vysvetlit?
Neco jsem cetl o iframe coz me prijde jako neprilis dobre reseni jak jinak by toto slo docilit?
zde je muj kod:
 <body id="body">
  <div id="telo">
      <div id="header">
      <strong>header</strong>
      </div>
          <div id="menu">
            <ul class="odkazy">
            <li><a href="bla.html">Menu</a></li>
            <li>Menu</li>
            <li>Menu</li>
            <li>Menu</li>
          </div>    
      <div id="load">
      <strong>text stránky</strong>
       </div>  
    <div id="footer">
    <strong>spodek stránky</strong>
    </div>
  </div>
 </body>

a zde vysledek:
[/url]


jenikkozak
Profil
vigel:
jak jinak by toto slo docilit?
Pokud vezmeme úplný základ, kdy si to nebudeme chtít komplikovat takovými „vymožnostmi“, jako je PHP, tak si vytvoříš dvě stránky: bla.html a třeba index.html. Header, menu a spodek stránky bude na obou úplně stejný, budou se lišit jen textem „stránky“. Když pak mezi nimi budeš v menu klikat, bude to vypadat, že se mění jen ten text. Když budeš chtít mít tři stránky, zase celou tu kostru zkopíruješ a upravíš jen ten text stránky.
vigel
Profil *
Ano toto je jasne, ale prijde mi to hrozne slozite (hlavne v pripade uprav), ale me spise slo prave o pouziti (zrejme) Javascriptu, nebo PHP. Popsat zde jednoduse a polopaticky :-) diky moc.
Bubák
Profil
vigel:
polopaticky
http://polopate.jakpsatweb.cz/ hlavně kapitoly o include.
hondziiikh
Profil
a hlavně věnovat pozornost bezpecnosti include :) Hledej PHP Injekce, ale jestli si to zkoušíš někde doma na pc, a nemáš to na webu, třeba vedle něčího e-shopu, tak to čtení klidně odlož :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0