Autor Zpráva
Zavos
Cau,
udělal jsem chybu, když jsem přehodil asi 15 stranek z:
priklad.php?id=1 na priklad.php?id=televize
priklad.php?id=2 na priklad.php?id=radio
priklad.php?id=3 na priklad.php?id=pocitac
atd.....

Všechny číslicove IDcka zaindexovali vyhleávače.
Do robots.txt jsem zadal nove adresy
Stále funguji stranky ID s číslovkou, takže když na mě seznam.cz odkaže na priklad.php?id=1 tak to stale pobeží, jen se bojim aby si nemyslel že jde o duplicitni stranku.
Nešla by stranka priklad.php?id=1 rovnou přesměrovat na priklad.php?id=televize ???
Díky za odpověd
Str4wberry
Samozřejmě. Jde to. Přesměruješ hlavičkou Location s kódem 301 Moved Permanently.
Zavos
Str4wberry:
Dobry díky, a musim přepisovat obsah robots.txt z priklad.php?id=1 na priklad.php?id=televize ???

A navic ma priklad.php?id=1 Pagerank 2. Přesměruji se ranky na priklad.php?id=televize ???
ludekbrno
Profil *
Zavos:
Jak přesně to máš v rohots.txt napsané? Nějak mě nenapadá důvod, proč tam vůbec píšeš to, co chceš indexovat? Do robots.txt se píše naopak jen to, co indexovat nechceš. Tak aby sis sám tím robots.txt neškodil!
Zavos
ludekbrno:
User-agent: *
Allow: /index.php
Allow: /serial.php?ids=house
atd......
Alutom
Reaguji na Zavos:

Podle té struktury to vypadá, že jsi špatně pochopil, k čemu robots.txt slouží. Pokud tam máš samé "Allow", je to úplně stejné, jako bys tam žádný robots.txt neměl.
Viz např. Zakázání přístupu vyhledávačům.
ludekbrno
Profil *
Zavos:
Jak píše kolega, pro robots.txt platí, že co v něm není vysloveně zakázané, je automaticky povolené. Robots.txt totiž slouží výhradně k zakazování a jelikož tam nic zakázaného nemáš, tak je pro tebe celý robots.txt zcela k ničemu. Zbytečně jen zvyšuješ riziko nějaké chyby v syntaxi. Příkaz allow v robots.txt je existuje pouze proto, když potřebuješ například zakázat celou složku, ale v ní povolit třeba jeden soubor. Samostatně použitý příkaz allow nemá logiku a důvod.
Fisir
[#3] Zavos:
Jak píší kolegové, to co máš v robots.txt je zbytečné. To ale není původní dotaz. Nevím, jaký máš skript, ale budeš tam muset nastavit přesměrování „301 Moved Permanently”. Pagerank by se ti měl přenést na novou stránku, chvíli to ale potrvá.
(Na to, co máš v robots.txt by se hodil spíš sitemap.xml [ten má ale jinou syntaxi]).
Zavos
OK, děkuji všem za informace.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0