Autor Zpráva
roboti006
Profil *
Ahoj. Jsem tu zase, naveden kritikou kterou jsem si vyžádal, a to týkající se vzhledu mých stránek,
který jsem začal včera předělávat a při té příležitosti mě klepl takový problém:
Mám dva DIVy ve stránce vedle sebe. Ten div vlevo je obsah stránek, a ten vpravo je budoucím místem pro novinky, nebo možná pro něco jiného.
Ale potřebuju, aby měla pravá část vždy stejnou výšku jako levý DIV, a nic víc nezobrazoval, jen to co je uvnitř (má jinak zbarvené pozadí).
Napadlo mě v JS zjistit výšku levého DIVu, a tu zapsat do výšky pravého, ale to je blbost už z toho důvodu že bych musel nejdřív zapsat výšku pravého DIVu přes JS a potom teprve zjišťovat výšku levého, a to by bylo jaksi blbé, a k tomu bych musel styl přesunout přímo do hlavní stránky.
Prosím o radu jestli to je vůbec možné tak zařídit...
Trejpa
Profil
roboti006:
Není třeba nastavovat výšku, stačí rámečky simulovat obrázkem nastaveným na pozadí obalujícího prvku: Jednoduché schéma stránky
roboti006
Profil *
Promiň, moc tomu nerozumím. Mohl bys to trochu rozepsat a vysvětlit?
myslíš jako vytvořit proužek ve kterém bude část v té barvě pravé části
a opakovat zhora dolů?
Janča N.
Profil
Myslím, že tím Trejpa chtěl říct to, že si uděláš div, do kterého umístíš jak obsah, tak div pro novinky a v graf. editoru si připravíš obrázek s přesně naměřeným pozadím pro obsah a vedle v jednom obrázku pozadí pro novinky a obalujícímu divu dáš:
background: url(cesta/obrazek.jpg) repeat-y;

Pokud máš pozadí bez přechodů, tak by to mělo fungovat.
roboti006
Profil *
To jsem zkusil, a vypadalo to hrozně... Asi to nechám tak, jak to už je


Myslel jsem, aby to vypadalo úplně stejně jako teď, ale ten pravý aby se natahoval s výškou obsahu (měla by tam být mezera dole a nahoře, ať to trochu vypadá), ale to asi nepůjde...
Trejpa
Profil
roboti006:
ale to asi nepůjde...
Víc se snaž, v tomto případě ti bude stačit jediný obrázek. Nebo to má někdo udělat za tebe?
juricaj
Profil *
Také si myslím, že řešení pomocí obrázku se více než nabízí, popřípadě bysi to mohl řešit relativními hodnotami a to tak, že bysis vytvořil div ve kterém by byl jak div obsah tak to menu a objema bysi nastavil height: 100%; Ovšem když jsem to zkoušel tak jsem přišel na to že s tím má problém IE, takže to bys musel dořešit.
roboti006
Profil *
Omlouvám se... Když jsem to zkoušel s tím obrázkem, se mi to pokazilo ještě více, a vůbec mi nedošlo že by se to dalo řešit
dvěma DIVy (ty mezery), ale teď když mi to trejpa ukázal, jsem pochopil že to jde...
Ten obrázek jsem si připravil:

ale když jsem zjistil že mám problém dát to pozadí, aby sedělo, lekl jsem se, a nechal toho.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0