Autor Zpráva
luma64
Profil
Som novacik...Mam stranku, kde je form s povinnym vyplnenim poli. Kontola je nastavena. Ale ked sa otvori/refreshne stranka, objavi sa hlaska, ze pole nie je vyplnene - aj ked nedoslo ani k jeho vyplneniu a stlacenia tlacitka. Ako to pls osetrit ? A ako udrzat, aby sa polia nevymazali, vymazanie urobit az po napr inserte ?
Dakujem.
panther
Profil
luma64:
Ale ked sa otvori/refreshne stranka, objavi sa hlaska, ze pole nie je vyplnene
pravděpodobně kontrolu provádíš bez kontroly odeslání formuláře, celý tvůj kód obal do if (isset($_POST['submit'])). Nedal jsi ani řádku kódu, hádám.

A ako udrzat, aby sa polia nevymazali
<input name=policko value="<?php echo isset($_POST['policko']) ? $_POST['policko'] ? '' ?>">
luma64
Profil
Vdaka za odpoved. Prikladam kod:
<form action="kontrola.php" method="post">
  Rodné číslo: <input type="text" name="rodnecislo" />
  <input type="submit" />
  </form>
</div>
                                            

<?php
if (isset($_POST['submit']))
{
echo "som tu";
if (empty($_POST['rodnecislo'])) 
{
 echo "<script type='text/javascript'>window.alert('Chýba Rod Číslo !')</script>";
}

}
panther
Profil
luma64:
Prikladam kod:
a co s ním? Je-li to jeden soubor a nejmenuje-li se ten soubor „kontrola.php“, samozřejmě to fungovat nebude. Jinak by to mělo být v pořádku.
luma64
Profil
1. Tu ste mi napisali navod v tomto riadku, ako uchovavat hodnotu v poli, ale je tam niekde chyba:
<input name=policko value="<?php echo isset($_POST['policko']) ? $_POST['policko'] ? '' ?>">

2.Obalil som kod do ISSET, ale ked vstupim na stranku, hned mi zbehne test a dostanem hlasku, ze nemam vyplnene rodne číslo; stranka sa vola kontrola.php


<html>
<body>
<?php
if (isset($_POST['submit']))

?>
    <form action="kontrola.php" method="post">
      Rodné číslo: <input type="text" name="rodnecislo" />
      <input type="submit" />
      </form>
 
<?php
{

if (empty($_POST['rodnecislo'])) 
{
 echo "<script type='text/javascript'>window.alert('Chýba Rod Číslo !')</script>";
}
 
}

?>

</body>
</html>

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0