Autor Zpráva
Mucoo
Profil *
Dobrý deň, mám problém potrebujem najst nejaky skript, ktory mi zobrazi obsah fora prv, nez ho spracuje kod php... Niečo ako je presne tu na diskuse.jakpsatweb, Ukázat náhled takto vyzera forum:
<form method="post" action="spracovat.php" enctype="multipart/form-data">
Nadpis: <input type="text" name="nazov" /> <br />
<textarea cols="40" rows="5" name="otexte">
...Tu napíšte krátky obsah textu, respektíve o čom text hovorí...
</textarea><br / >
<textarea cols="80" rows="15" name="text">
...Celý článok...
</textarea><br / >
<input type="hidden" name="MAX_FILE_SIZE" value="50000" />
<input type="file" name="pix" size="60" /><br />
<input type="submit" value="odoslať" name="odoslat" /><br />
<input type="button" value="nahlad" name="nahladd" />
</form>
shaggy
Profil
Mucoo:
takto vyzera forum
Tak to je potom veľmi jednoduché fórum. Dalo by sa povedať, že to ani nie je fórum, ale že je to veľmi jednoduchý formulár.
Náhľad urobíš jednoducho - bude fungovať rovnako, ako keď ukladáš príspevok do databázy (to predpokladám už máš spravené), akurát že dáta nezapíšeš, ale iba ich zobrazíš.
Problém budeš mať iba ak niekto pridá aj súbor. Mohol by si to riešiť aj cez ajax, ale trápiť ťa s nim nemá zmysel, keď očividne máš problém s jednoduchšími vecami.
Mucoo
Profil *
Najprv som to mal tak, ze som ich len zobrazil, akurat, ked som ich po tom zobrazeni chcel zapisat, tak sa mi stratili premenne, lebo sa znovunacitala stranka cize do databazy sa zapisali len prazdne policka
shaggy
Profil
Mucoo:
Tak okrem zobrazenia musíš aj tie premenné niekam uložiť, nie? Trochu používa to veľké guľaté, čo máš na krku.
Mucoo
Profil *
ano, ale neviem ako ich mam ulozit to je to co potrebujem vediet :)


je to global $premenna ?
shaggy
Profil
Mucoo:
Môžeš ich napríklad uložiť znovu do toho istého formulára (takže sa mu zobrazí náhľad a aj formulár s predvyplnenými údajmi). Alebo môžeš použiť SESSION.
Píšeš, že to potrebuješ do vlastného fóra, tak hádam už zvládaš prácu so session a vieš niečo o prenášaní dát medzi stránkami.
Mucoo
Profil *
aha, ano teraz som k tomu nasiel riesenie, Diki :) session som sa chcel najprv vyhnut a skusit to inac, lebo sa mi to nezdalo za najvhodnejsie preto som otvoril tuto temu , ale diki uz viem ako na to :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0